Menu

Słynny Tongijczyk Taufatofua chce powalczyć o trzecie igrzyska

Słynny Tongijczyk Taufatofua chce powalczyć o trzecie igrzyska
Pita Taufatofua chce wziąć udział w trzecich igrzyskach olimpijskich. (Fot. Getty Images)
Słynny reprezentant Tonga Pita Taufatofua, który ma już za sobą start w igrzyskach letnich w Rio de Janeiro 2016 oraz zimowych w Pjongczangu 2018 zamierza walczyć o udział w trzecich igrzyskach - Tokio 2020 w nowej dyscyplinie. Będzie to rywalizacja związana z wodą.
Reklama

35-latek na jednym z portali społecznościowych zamieścił swoje zdjęcie na tle oceanu i podpisał fotografię: Słyszę jak woła do mnie...#Water #Tokyo2020 #Soon.

"Mam nadzieję, że będę pierwszym w historii, który wystąpi na trzech igrzyskach w trzech zupełnie innych dyscyplinach. Jedną z najwspanialszych rzeczy są marzenia, które wydają się na początku niemożliwe do realizacji. Szukanie znalezienie sposobu ich realizacji też jest wspaniałe" - podkreślił w rozmowie z rozgłośnią Radio Nowej Zelandii Taufatofua, co zostało zacytowane przez stronę insidethegames.biz. Nie zdradził jednak bliżej do jakich startów przygotowuje się. 

Pita Taufatofua nie spodziewał się, że rola chorążego reprezentacji Tonga podczas ceremonii otwarcia igrzysk przyniesie mu tak dużą popularność. (Fot. Getty Images)

Na igrzyskach w Rio de Janeiro rywalizował w taekwondo w wadze 80+, ale odpadł już w pierwszej rundzie.

W Pjongczangu pobiegł na 15 km techniką dowolną i zajął 114. miejsce ze stratą 22.57,2 do triumfatora Dario Cologni, ale i tak wyprzedził dwóch rywali Sebastiana Uprimnę z Kolumbii i Meksykanina Germana Madrazo.

Sławę przyniosły mu nie tyle wyniki, co styl prezentacji w roli chorążego w ceremoniach otwarcia igrzysk olimpijskich zarówno w Rio de Janeiro, jak i Pjongczangu, gdzie były minusowe temperatury, a on paradował z odsłoniętym torsem w tradycyjnym stroju Tonga - spódniczce wykonanej między innymi z liści palmy.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 15.01.2021
  GBP 5.110 złEUR 4.548 złUSD 3.747 złCHF 4.222 zł

  Sport


  Sport

  Reklama