Menu

"Skrzynki do gryzienia" dla dzieci w brytyjskich żłobkach

"Skrzynki do gryzienia" dla dzieci w brytyjskich żłobkach
Nietypowy pomysł sprawdza się od kilku lat. (Fot. ITV/screenshot)
Sieć angielskich żłobków wymyśliła nowatorski sposób radzenia sobie z dziećmi, które regularnie gryzą inne maluchy oraz opiekunów - to 'pudełko do gryzienia'.
Reklama

Pudełka, które zawierają gumowe zabawki i gryzaki, były z powodzeniem używane przez żłobki Tops Day, gdy zawiodły bardziej tradycyjne metody wychowawcze, takie jak pogrożenie palcem.

Amy Alderson, dyrektor ds. operacyjnych sieci, przyznała w rozmowie z agencją prasową PA, że pomysł pojawił się kilka lat temu, kiedy przedszkole próbowało znaleźć rozwiązanie, aby pomóc dziecku, które konsekwentnie gryzło innych.

"We współpracy z rodzicami zasugerowałem, aby stworzyć pudełko, do którego włożymy różne gumowe zabawki i gryzaki. Wszystko po to, żeby dziecko mogło zaspokoić pragnienie gryzienia, ale na odpowiednich przedmiotach. Co ciekawe, ta metoda ma naprawdę wysoki wskaźnik sukcesu" - zapewnia Alderson. 

Alderson podkreśla, że ​​dzieci wciąż muszą się uczyć, że gryzienie innych jest złe. (Fot. Getty Images)

Rozwiązanie sprawdza się w żłobkach Tops Day od kilku lat. "Jeśli widzimy, że dzieci są trochę zaniepokojone lub podekscytowane, możemy po prostu zaoferować im skrzynkę do gryzienia" - tłumaczy dyrektor ds. operacyjnych sieci.

Alderson podkreśla, że ​​dzieci wciąż muszą się uczyć, że gryzienie innych jest złe. "Nie chodzi o to, aby ignorować fakt, że gryzą. Wciąż bardzo ważne jest, aby dowiedziały się, że nie jest to społecznie akceptowalne i nie powinno się gryźć innych dzieci, bo je to boli" - zaznacza.

Tops Day Nurseries prowadzi 30 żłobków na południowym wybrzeżu Anglii. Ok. połowa z nich używa obecnie skrzynek do gryzienia.

Czytaj więcej:

Włochy: Niezaszczepione dzieci nie zostaną wpuszczone do żłobków i przedszkoli

Anglia: Przedszkolny kryzys "najmocniej uderza w biedne rodziny"

W Warszawie rodzinom z dziećmi żyje się najlepiej

Travelodge szuka do pracy 1 500 rodziców

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 13.07.2020
  GBP 4.989 złEUR 4.474 złUSD 3.956 złCHF 4.201 zł

  Sport


  Sport

  Reklama