Menu

Sklepy Marks & Spencer będą otwarte nawet do północy

Sklepy Marks & Spencer będą otwarte nawet do północy
Sieć sklepów M&S zamierza wydłużyć godziny otwarcia. (Fot. Getty Images)
Sieć sklepów Marks & Spencer poinformowała, że dwie trzecie placówek będzie przez cały grudzień otwarta przynajmniej do 23:00, a w niektórych przypadkach - nawet do północy. Decyzję podjęto po licznych apelach do sklepów, aby z uwagi na pandemię koronawirusa wydłużyły swoje godziny otwarcia w taki sposób, by każdy miał szansę na bezpieczne zrobienie zakupów przed świętami.
Reklama

Wcześniej podobną decyzję podjęła m.in. sieć Primark, która oznajmiła, że wszystkie sklepy będą otwarte do świąt przez całą dobę. 

Setki sklepów Marks & Spencer przekazały, że pozostawienie sklepów do północy pozwoli bardziej równomiernie rozłożyć przedświąteczny popyt ze strony klientów. Dodano, iż zmiany godzin otwarcia obejmą w sumie ok. 400 placówek.

"Pomożemy w ten sposób zapewnić współpracownikom i klientom czas oraz przestrzeń, których potrzebują, aby zachować dystans społeczny podczas zakupów" - wskazali przedstawiciele M&S.

Apele o pozostawianie otwartych sklepów jak najdłużej wystosował m.in. Ros Morgan, szef organizacji Heart of London Business Alliance. Wezwał on właścicieli biznesów do wzięcia odpowiedzialności za bezpieczeństwo klientów podczas zakupów i podkreśłił, że wydłużenie godzin otwarcia to jedyna metoda, aby je zagwarantować w tym trudnym okresie. 

Z informacji brytyjskich mediów wynika, że podobny ruch rozważają również inne duże sieci sklepów w Wielkiej Brytanii. 

Czytaj więcej:

Wszystkie Primarki w Anglii będą otwarte całą dobę

John Lewis zaprezentował tegoroczną reklamę na święta

  Komentarze
  • Trolololo
   22 listopada, 12:45

   Przez pandemie ale sciema hahaha pracowalem marksie i co roku jest otwarty od poczatku grudnia do 23 a tydzien moze dwa przed swietami do 24 haha co to za bajki

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 24.11.2020
  GBP 5.028 złEUR 4.471 złUSD 3.763 złCHF 4.130 zł

  Sport


  Sport

  Reklama