Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Skandynawskie media o Linette: Polska wyciągnęła nowego asa z rękawa

Skandynawskie media o Linette: Polska wyciągnęła nowego asa z rękawa
Media w Skandynawii zachwycają się grą Magdy Linette na Australian Open. (Fot. Getty Images)
W Skandynawii oceniono awans Magdy Linette do ćwierćfinału Australian Open jako swego rodzaju sensację, potwierdzająca jednak, że Polska ma silne tenisowe zaplecze i po odpadnięciu z turnieju Igi Świątek i Huberta Hurkacza wyciągnęła kolejnego asa z rękawa.

Reklama
Reklama

W mediach zwrócono uwagę na "tenisowy urodzaj" w Polsce, która staje się nową poważną siłą w tej dyscyplinie i nawet po odpadnięciu Igi Świątek kraj ten dalej jest w grze w osobie Linette.

"Z Melbourne pożegnało się już wiele światowych gwiazd, lecz Polka Magda Linette pozostaje w grze ku radości zakochanych w tenisie Polaków" - skomentował kanał norweskiej telewizji publicznej NRK.

Czy Polka okaże się sensacją turnieju? (Fot. Getty Images)

Stacja dodała że "światowa jedynka Iga Świątek już odpadła, lecz pozostająca dotychczas w jej cieniu rodaczka zaszokowała wręcz czwartą w rankingu i faworytkę do wygrania turnieju Caroline Garcię, wysyłając ją w szybki sposób do domu".

Norweska agencja NTB zaznaczyła: "trudno w to uwierzyć, ale zajmująca 45. miejsce w światowym rankingu Polka wygrała z czwartą tenisistką globu i nie wyglądało to na przypadek".

Szwedzka agencja TT oceniła, że wygrana Linette była swego rodzaju sensacją, którą ją samą wyraźnie zdumiała, lecz osiągnęła to zasłużenie pokonując w dwóch setach i po godzinie i 57 minutach czwartą na świecie Francuzkę.

"Niedoceniana do tej pory Magda Linette zdobyła ważny i cenny skalp nieoczekiwanie, lecz pewnie, pokonując utytułowaną rywalkę i teraz zagra w ćwierćfinale tego prestiżowego turnieju i nie musi to być jej ostatni mecz" - stwierdził duński dziennik "BT".

Kanał fińskiej telewizji publicznej YLE skomentował natomiast: "Magda Linette w pokazowy sposób oddelegowała z turnieju swoją znacznie silniejszą na papierze przeciwniczkę potwierdzając, że tegoroczny Australian Open jest pełen niespodzianek. Ta była pozytywna".

Czytaj więcej:

Australian Open: Linette pokonała faworytkę i awansowała do trzeciej rundy

Australian Open: Linette w 1/8 finału po raz pierwszy w karierze

Australian Open: Linette awansowała do ćwierćfinału

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.02.2023
  GBP 5.2571 złEUR 4.6920 złUSD 4.2928 złCHF 4.7023 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama