Menu

Sieć sklepów Mothercare przygotowuje się do ogłoszenia upadłości

Sieć sklepów Mothercare przygotowuje się do ogłoszenia upadłości
Sieć sklepów Mothercare wycofuje się z rynku UK. (Fot. Getty Images)
Założona w 1961 roku sieć sklepów Mothercare ogłosiła plany zakończenia swojej działalności na terenie Zjednoczonego Królestwa, narażając ponad 2,5 tys. ludzi na utratę pracy. Jak zwracają uwagę media, to kolejna duża brytyjska firma, która przechodzi w stan upadłości.
Reklama

Sieć sklepów dla mam i niemowląt posiada obecnie 79 placówek na terenie całego kraju. Liczba punktów drastycznie malała w ciągu ostatnich lat - tylko w ubiegłym roku zamknięto 55 sklepów.

Według oficjalnego komunikatu prasowego, Mothercare odnotowało w obecnym roku finansowym (liczonym do marca br.) stratę sięgającą 36,9 mln funtów.

Powodem problemów z rentownością jest zmieniający się charakter brytyjskich ulic handlowych (tzw. high streets). Coraz więcej Brytyjczyków robi zakupy w internecie, co ma bezpośredni wpływ na funkcjonowanie tradycyjnych sklepów stacjonarnych.

Sieć sklepów dla mam i dzieci posiada ponad 1 000 sklepów w 50 krajach. (Fot. Getty Images)

W ostatnim czasie podobne problemy odnotowały takie sklepy jak Bonmarche, Jack Wills czy Karen Millen.

Wstępne szacunki pokazują, że Mothercare zatrudnia obecnie 500 pracowników na etacie i ok. 2 tys. na umowie self-employed.

Globalny oddział Mothercare przekazał, że "nie jest już w stanie przywrócić rentowności na rynku Wielkiej Brytanii". Dodano jednocześnie, że w pozostałych 50 krajach firma zamierza kontynuować działalność.

Czytaj więcej:

Restauracje Jamiego Olivera zbankrutowały. Zagrożonych 1 300 etatów

Biuro podróży Thomas Cook ogłosiło upadłość

  Komentarze
  • Tom
   4 listopada 2019, 16:36

   Brexit means braxit.

  • Tyfus z Bydgoszczy
   4 listopada 2019, 22:21

   Co się dziwić jak mało dzieci rodzi się w normalnych rodzinach tylko w patologii i afro-Amerykanki dużo dzieci rodzą a oni raczej tych sklepów nie odwiedzają.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 06.08.2020
  GBP 4.901 złEUR 4.410 złUSD 3.724 złCHF 4.100 zł

  Sport


  Sport

  Reklama