Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Scotland Yard nie jest w stanie wyłapać zagranicznych przestępców, także z Polski

Scotland Yard nie jest w stanie wyłapać zagranicznych przestępców, także z Polski
Policja nie ma ludzi i pieniędzy, aby wyłapywać zagranicznych przestępców. (Fot. Getty Images)
Setki niebezpiecznych przestępców mogą zagrażać mieszkańcom Wielkiej Brytanii, ponieważ elitarna jednostka Scotland Yardu nie zlokalizowała ich i nie deportowała. 'The Times' podaje między innymi przykład czterech Polaków, którzy napadli na wykładowcę z Wimbledonu.
Reklama

Formacja była w stanie aresztować tylko jednego na trzech z 958 zagranicznych przestępców, których podejrzewano, że będą w Wielkiej Brytanii w 2017 roku – wynika z dokumentów opublikowanych przez gazetę "The Sunday Times”.

Problem wyszedł na jaw znacznie wcześniej, kiedy w 2014 roku Łotysz Arnis Zalkalns był głównym podejrzanym w sprawie morderstwa 14-letniej Alice Gross.

Mężczyzna w 2007 roku zdołał przeprowadzić się do Wielkiej Brytanii pomimo szeregu wyroków skazujących, w tym za przestępstwa z użyciem broni palnej, napaści na tle seksualnym i zabójstwa żony.

Czterej bandyci z Polski napadli i skatowali brytyjskiego wykładowcę Paula Kohlera. (Fot. Metropolitan Police)

"The Times” podaje również przykład czterech Polaków, którzy skatowali brytyjskiego wykładowcę z Londynu. Gazeta zauważa, że bandyci mieli za sobą kryminalną przeszłość. W Polsce mieli w sumie 32 wyroki. Jeden z przestępców był karany także w Wielkiej Brytanii m.in. za przemoc seksualną i awantury.

Według gazety, winą za taki stan rzeczy należy obarczyć malejące szeregi policjantów. Metropolitan Police tłumaczy, że musi chronić obywateli reagując na coraz większą liczbę przestępstw, w tym akty terroru i przemocy przy jednocześnie kurczących się zasobach finansowych. "Bezpieczeństwo obywateli jest naszym priorytetem" - podkreśla policja.

 

  Komentarze


  • Blekitnakrew
   22 stycznia, 16:52

   Powinni ustanowić prawo na istnienie tak zwanych head hunters jak to jest w USA. Sam o czymś takim myślałem na wzór detektywa Rutkowskiego ale na terenie w UK. Ekipę zawsze można zmontować ,bo jest sporo ludzi mających różne umiejętnośći.

  • Londonist
   22 stycznia, 18:19

   Nie ma się czym przejmować. Niedługo zajmie się tym Armią Jewropejska.

  • Ja
   22 stycznia, 22:51

   Jak z wyrokami za takie przestępstwa można chodzić wolno a co więcej przemieszczać się po Europie.. nie rozumiem

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.10.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.295 złUSD 3.895 złCHF 3.900 zł

  Sport


  Reklama