Menu

Salisbury: Polak zabił żonę i córkę na oczach młodszych dzieci

Salisbury: Polak zabił żonę i córkę na oczach młodszych dzieci
Mężczyzna prawdopodobnie dokonał zbrodni na oczach dwóch młodszych córek. (Fot. Getty Images)
39-letni Polak został oskarżony o zamordowanie żony i córki w ich domu w Salisbury w hrabstwie Wiltshire. Do tragedii doszło w poniedziałek - informuje dziś 'Daily Mail'. Brutalna zbrodnia wstrząsnęła lokalną społecznością.
Reklama

39-letni Marcin Z., który pracował na nocnych zmianach w magazynie Tesco, zaatakował 40-letnią żonę Anetę i 18-letnią córkę Nikolettę, podcinając im gardła.

Świadkami zbrodni były młodsze córki Polaków - dziewczynki w wieku 5 i 7 lat, które wybiegły z domu, krzycząc: "Z mamusią nie jest dobrze!". Dzieci znalazły schronienie u sąsiadów, gdzie opowiedziały, że tata kazał im iść do łazienki, a sam rzucił się na ich mamę i starszą siostrę.

Uciekającego z domu Marcina Z. zatrzymało dwóch lokalnych mężczyzn. Z relacji świadków wynika, że powalili oni Polaka na ziemię i przekazali w ręce policji.

W mieszkaniu polskich imigrantów funkcjonariusze znaleźli ciało 18-latki i ciężko ranną 40-letnią kobietę, która wkrótce zmarła - donosi "Daily Mail".

Polak usłyszał zarzuty podwójnego morderstwa i obecnie przebywa w areszcie. Jutro po raz kolejny ma pojawić się na rozprawie w Winchester Crown Court (hrabstwo Hampshire), która odbędzie się z pomocą tłumacza. Na poprzedniej, która miała miejsce wczoraj, Polak - z uwagi na brak znajomości angielskiego - samodzielnie był w stanie przekazać jedynie jak ma imię i nazwisko. 

Motywy zbrodni nie są jeszcze znane. Według sąsiadów, mężczyzna od kilku miesięcy nie mieszkał z rodziną w Salisbury. Najprawdopodobniej rozstał się z żoną. W domu pojawił się po raz pierwszy od dłuższego czasu właśnie w pierwszy dzień czerwca.

Z ustaleń brytyjskich mediów wynika, że polska rodzina pochodziła z Tarnowa (woj. małopolskie), a do Wielkiej Brytanii przyjechała cztery lata temu. 

  Komentarze
  • AniaN
   4 czerwca, 12:43

   Nie ma co komentować, odbija już tym facetom, gdy żona lub partnerka ich zostawia. Po prostu, siano zamiast mózgu

  • Z Anglii
   4 czerwca, 19:18

   Brak słów pytanie co chciał osiągnąć przez to bo na zemstę to nie wygląda skoro zrobił to na oczach małych dziewczynek okropieństwo no pewnie dostanie dożywocie odsiedzi 20 i deportują patologię do Polszy niecierpie takich typów bo to utrwaliło przekonanie w głowach Brytyjczyków że jesteśmy agresywnym i niebezpiecznym narodem wiele razy mi to wytknięto w rozmowie z nimi.

  • Do Anglii
   7 czerwca, 15:02

   Dziwne ze Anglicy wypominaja ci ze jestesmy agresywnii I niebezpieczni kolo mojej miejscowosci Anglik zabil zone na oczach dzieci takze bardzo cie prosze nie pisz takich glupot bo kazdym narodzie sa rozni ludzie .

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.10.2020
  GBP 5.077 złEUR 4.588 złUSD 3.873 złCHF 4.271 zł

  Sport


  Sport

  Reklama