Menu

Sąd: Brytyjka kłamała, że została zgwałcona przez Izraelczyków

Sąd: Brytyjka kłamała, że została zgwałcona przez Izraelczyków
W drodze do sądu Brytyjka zakrywała twarz. (Fot. YouTube)
Młoda Brytyjka kłamała mówiąc, że pół roku temu została zgwałcona przez 12 nastoletnich Izraelczyków - orzekł dzisiaj sąd w Paralimni na Cyprze. Kobietę uznano za winną wprowadzenia w błąd organu wymiaru sprawiedliwości. Wyrok zostanie ogłoszony 7 stycznia 2020 r.
Reklama

"Mój wniosek jest taki, że wina oskarżonej została udowodniona ponad wszelką wątpliwość" - oświadczył sędzia, ogłaszając wyrok.

Brytyjka zgłosiła, że została zgwałcona w połowie lipca 2019 roku w pokoju hotelowym w mieście Ajia Napa. Miała wtedy 19 lat. Została aresztowana po tym, jak wycofała zeznania.

Izraelczycy, którzy nie przyznawali się do zarzutów, zostali zwolnieni z aresztu po 10 dniach, wkrótce po tym, jak Brytyjka wycofała zeznania. Nie usłyszeli żadnych zarzutów. Nie musieli też stawić się w sądzie, bo sprawa nie dotyczyła gwałtu, tylko wprowadzenia w błąd organu wymiaru sprawiedliwości.

Przed sądem Brytyjka powtórzyła, że była w pokoju hotelowym z jednym z Izraelczyków, z którym - jak twierdziła - łączył ją związek. Później w pomieszczeniu zjawili się pozostali nastolatkowie i ją zgwałcili.

Dodała, że wycofała pierwotne zeznania pod naciskiem policji w trakcie natarczywych przesłuchań, przy których nieobecny był prawnik. Prokuratura i sąd odrzuciły jednak te twierdzenia.

Świadek obrony Marios Matsakis, patolog sądowy, zeznał, że ślady na ciele Brytyjki odpowiadają obrażeniom ofiary gwałtu.

Jak przekonywała prokuratura, oskarżona skłamała, bo była niezadowolona, że została sfilmowana w czasie odbywania stosunku płciowego.

  Komentarze
  • PolonusUK
   30 grudnia 2019, 15:01

   Jak dotyczy Izraelczykow, to klamala. Brednie na kolkach. Czuja sie i (okazuje sie, ze) sa bezkarni.

  • Takija
   30 grudnia 2019, 20:22

   Znajac szeroko rozwinieta spolecznosc zydowska (wlasna policja, sluzba zdrowia, itd) niejedno widzialem, wiec nie zdziwilbym sie, gdyby ta sprawa inaczej wygladala w rzeczywistosci, niz media podaja. Tak swoj swego kryje za wszelka cene. Taki narod... Wybrany

  • X
   7 stycznia, 10:25

   "Trafiła kosa na kamień"

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.05.2020
  GBP 4.932 złEUR 4.426 złUSD 4.024 złCHF 4.149 zł

  Sport


  Sport

  Reklama