Menu

Rzym: Wokół Fontanny di Trevi powstanie bariera ochronna

Rzym: Wokół Fontanny di Trevi powstanie bariera ochronna
Słynna fontanna została zbudowana z inicjatywy Klemensa XII w miejscu istniejącej wcześniej fontanny zaprojektowanej przez Leona Battiste Albertiego z 1435 r. (Fot. Getty Images)
Wokół rzymskiej Fontanny di Trevi zainstalowana zostanie bariera uniemożliwiająca siadanie na jej brzegach- zdecydowała rada miejska, która przyjęła wczoraj w głosowaniu uchwałę w tej sprawie. To kolejny krok mający na celu ochronę słynnego zabytku.
Reklama

W zaaprobowanej uchwale postanowiono również, że koło tego arcydzieła architektury, przyciągającego co roku miliony turystów, powstanie stały posterunek sił porządkowych. Nadzór będzie prowadzony także na ulicach prowadzących do fontanny, między innymi po to, by nie dopuszczać do procederu nielegalnego handlu.

W ostatnich dniach władze Wiecznego Miasta ogłosiły, że zlikwidowały definitywnie stragany z pamiątkami i innymi artykułami wokół Fontanny di Trevi, które przez lata szpeciły plac.

Zarząd stolicy Włoch podjął niedawno szereg kroków na rzecz ochrony odrestaurowanego zabytku, liczącego ponad 250 lat. Wprowadzony został zakaz siadania i jedzenia na brzegach fontanny, który nie jest jednak respektowany przez wielu turystów. Postanowiono, że dostęp do niej może być zamykany, gdy zgromadzą się tam nadmierne tłumy.

Surowo zabroniona jest kąpiel w fontannie; kara za to wynosi 450 euro. Do takich incydentów dochodzi tam nadal często.

Fontannę di Trevi zbudowano z inicjatywy papieża Klemensa XII. Powstawała w latach 1735-1762.

Turyści zwyczajowo wrzucają do fontanny drobne monety (przez ramię, do tyłu), by zapewnić sobie powrót do Rzymu... (Fot. Getty Images)

Czytaj więcej:

Neapol: Taksówkarze w krótkich spodenkach szkodzą wizerunkowi miasta?

Wenecja "porzucona" przez turystów

Lekarze alarmują, że na ulicach w Rzymie jest za ciemno

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.02.2020
  GBP 5.125 złEUR 4.309 złUSD 3.957 złCHF 4.062 zł

  Sport


  Reklama