Menu

Rzeszowska edycja Kongresu 60 Milionów za nami!

Rzeszowska edycja Kongresu 60 Milionów za nami!
W Rzeszowie Polonia z całego świata spotkała się na kolejnym już Kongresie 60 Milionów. (Zdjęcia: Kongres 60 Milionów)
W dniach 28-30 sierpnia br. w G2A Arena odbyła się kolejna edycja cyklicznego już wydarzenia - Kongres 60 Milionów. Prelegenci i zaproszeni goście debatowali na tematy biznesowo-gospodarczo-kulturowe, które są ważne dla wszystkich Polaków - tych żyjących w kraju, jak i mieszkających poza jego granicami.
Reklama

Jaki powinien być wizerunek Polski na arenie międzynarodowej? Jak promować polskie regiony wśród Polonii? Dlaczego powinno inwestować się w Polsce? W czym tkwi siła polskiej innowacji? Czy logistyka jest szansą oraz potrzebą dla rozwoju biznesu? Jakie media i organizacje łączą Polaków? To tylko niektóre pytania, na jakie starali się odpowiedzieć uczestnicy Kongresu 60 Milionów – Globalnego Zjazdu Polonii.

Podczas rzeszowskiej edycji wydarzenia reprezentanci środowisk polonijnych, politycy i prezesi polskich firm o międzynarodowej sławie, przedstawiciele nauki i samorządów czy liderzy opinii publicznej przybyli do G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowego koło Rzeszowa, by porozmawiać o biznesowej integracji Polaków.

Rzeszowski zjazd Polonii był kolejnym owocnym spotkaniem. W 22 panelach dyskusyjnych udział wzięło ok. 80 prelegentów. Miniony Kongres to nie tylko trzy dni licznych debat i spotkań z niesamowitymi Polakami, ale również wydarzenia specjalne oraz liczne wywiady i spotkania z mediami, których nie mogło zabraknąć podczas tak ważnego wydarzenia dla współpracy polsko-polonijnej.

Tak duże zainteresowanie jest dowodem na to, że tworzenie przestrzeni do integracji środowisk polskich i polonijnych ma sens. Za nami liczne inspirujące dyskusje, z których można wyciągnąć wiele wartościowych dla przyszłości Polski wniosków, szczególnie w kontekście biznesu i kooperacji polsko–polonijnej.

Wśród Gości rzeszowskiej edycji Kongresu 60 Milionów znaleźli się: amerykańska dziennikarka Rita Cosby, Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, prezes zarządu Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka" Adam Hamryszczak, zastępca szefa sztabu członka Rady Miasta Nowy Jork Roberta Holdena Daniel Kurzyna, Prezes Polsko-Amerykańskiej Izby Handlu Florydy i Obu Ameryk Leszek Ladowski, Prezes Fracht FWO Polska Andrzej Bułka i Wiceprezes Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej North-East Sabina Klimek.

Rzeszowską odsłonę wydarzenia otworzył m.in. Minister Kwieciński, który w przemówieniu otwierającym kongres tak podsumował jego idee: "Przyznam szczerze, że bardzo lubię nazwę 60 Milionów. W Polsce bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że na świecie jest nas 60 Milionów. Koncentrujemy się nad tym, co dzieje się w Polsce, a 20 milionów Polaków mieszka poza naszymi granicami, z czego połowa w USA. My jako rząd chcielibyśmy ten potencjał wykorzystać i dlatego bardzo silnie wspieramy tę inicjatywę".

W panelu inaugurującym Kongres pt. "Promocja polskich regionów wśród Polonii" zwrócono uwagę na to, że nasz kraj musi udzielać się na arenie międzynarodowej, ponieważ mamy cudowną historię, o której nie mówimy, a którą powinien poznać cały świat.

Dodano też, że produkty takie jak podkarpackie wina mają potencjał do tego, by zdobyć uznanie na świecie, a Polska jest gospodarką silnie otwartą na współpracę międzynarodową. Dzięki inicjatywie takiej jak Kongres 60 Milionów ta współpraca może być intensywniejsza - zwłaszcza, że Polonia oraz Polacy żyjący za granicą nie wykorzystują w pełni tego, co może im dać Rzeczpospolita.

Część konferencyjna to nie jedyne atrakcje. Kongres 60 Milionów bogaty był w wydarzenia towarzyszące takie jak: Uroczysta Gala, Turniej Golfowy 60 MLN CUP, Regaty 60 MLN SAILING CUP, wystawa i aukcja dzieł sztuki, wizyta studyjna w Krakowie i wiele więcej.

Wyjątkowym elementem programu rzeszowskiej edycji Kongresu 60 Milionów były wybory Miss Earth, które odbyły się podczas wieczornej Gali. W ramach tego konkursu wybrano najpiękniejszą dziewczynę i jednocześnie reprezentantkę Polski w międzynarodowych wyborach Miss Earth.

Zwyciężczyni będzie reprezentować Polskę w ogólnoświatowym konkursie Miss Earth. W poszczególnych kategoriach tytuły otrzymały:

· Natalia Barańska – Miss Internetu
· Julia Baran (nr 4) – Miss Bikini
· Vaness Wietrzyk (1) – Miss Fire
· Milena Rokicka (nr 12) – Miss Water
· Sabina Połtawska (nr 8) – Miss Air
· Krystyna Sokołowska (nr 11) – Miss Earth i zwyciężczyni konkursu

Londynek.net jest patronem medialnym Kongresu 60 Milionów.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama