Menu

"Rzeczpospolita": Mniej chętnych na religię

"Rzeczpospolita": Mniej chętnych na religię
Co się stanie z religią w szkołach?... (Fot. Getty Images)
Dyrektorzy sygnalizują, że podwójny rocznik wypycha katechezę ze szkół - informuje 'Rzeczpospolita'.
Reklama

"Tłok w szkołach spowodowany reformą edukacji i późniejsze godziny zakończenia lekcji m.in. w klasach z podwójnego rocznika powodują, że coraz więcej uczniów rezygnuje z lekcji religii. Zdarzają się już klasy, w których nie chodzi na nią ani jeden uczeń" - czytamy w dzienniku.

"Rzeczpospolita" przytacza wpis jednego z dyrektorów, zamieszczony na forum Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty: "Przy podwójnym roczniku plan lekcji jaki jest, każdy wie. Kiedy religia wypada na 9., 10. lekcji, to taki mamy efekt...".

Marek Pleśniar z OSKKO przyznaje w rozmowie z dziennikiem, iż "rzeczywiście, zdarzają się takie sytuacje, że uczniowie rezygnują z religii".

"Ale z tak dużą skalą spotykamy się po raz pierwszy w tym roku. Nigdy dotąd nie dotyczyło to całych klas" - zaznacza Pleśniar. Wyjaśnia - jak czytamy w "Rz" - że jest to efekt problemów z organizacją nauki po reformie w szkołach średnich i przy sporych deficytach kadrowych.

Zdarzają się już klasy, w których na religię nie chodzi ani jeden uczeń. (Fot. Getty Images)

  Komentarze
  • Krzysztof .
   18 września 2019, 21:41

   No nie ma dziwne !!!!!!!!!!!!!Po tylu pedofilach!!!!!!!!!!!!!!! Ja i setki znajomych już nie zamiatamy do kościoła!!!!!!!!!!!!!! Lepsza droga jest się modlic indywidualnie a nie z pedofilami!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Elka
   20 września 2019, 07:14

   Od czterech lat nie chodzę do kościoła. Powiedziałam proboszczowi- wrócę jak do Kościoła wróci Ewangelia i Jezus.

  • Drakus
   20 września 2019, 22:37

   Pytanie brzmi : Dlaczego w śród księży znalazło się tylu pedofili?. Odpowiedź podpowie co zrobić żeby do tego nie dochodziło w przyszłości. Fakt że dzieci nie chcą chodzić na religię to nic dobrego. Zapoznanie się z Wiarą i Biblią było dobre. Czy młody mężczyzna, który jest księdzem potrzebuje seksu i jak sobie z tym radzi?. Oni pedofilami się nie urodzili, tu jest luka, którą wykorzystał szatan i pchnął ich na dzieci.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 10.07.2020
  GBP 4.994 złEUR 4.474 złUSD 3.965 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama