Menu

Rząd w UK: Zakazy podróży negatywnie wpłyną na gospodarkę

Rząd w UK: Zakazy podróży negatywnie wpłyną na gospodarkę
Sunak: "Wielka Brytania nie widzi potrzeby wprowadzenia podobnego zakazu jak USA". (Fot. Getty Images)
Zakazy podróży, takie jak ten ogłoszony wczoraj przez prezydenta USA Donalda Trumpa, będą miały negatywny wpływ na brytyjską gospodarkę - oświadczył dzisiaj brytyjski minister finansów Rishi Sunak. Nie ma potrzeby, by Wielka Brytania wprowadzała podobne zakazy - ocenił.
Reklama

"Będzie to miało wpływ na stronę popytową naszej gospodarki, a także na łańcuchy dostaw dla przedsiębiorstw i wpłynie na stronę podażową naszej gospodarki. A jeśli te łańcuchy dostaw zostaną zakłócone, zdolności produkcyjne naszej gospodarki zmniejszą się na pewien czas" - zauważył Sunak w rozmowie w BBC.

Trump ogłosił zawieszenie od jutra na 30 dni wszystkich przyjazdów do USA z krajów strefy Schengen. Zakaz nie dotyczy m.in. przyjazdów z Wielkiej Brytanii ani Irlandii.

Sunak dodał, że Wielka Brytania nie widzi potrzeby wprowadzenia podobnego zakazu w odpowiedzi na rozprzestrzenianie się koronawirusa. "Dowody za tym nie przemawiają" - podkreślił.

W innym wywiadzie zapewnił z kolei, że jeśli zajdzie taka potrzeba, to jest gotowy zrobić więcej, by złagodzić skutki koronawirusa dla brytyjskiej gospodarki. "W miarę rozwoju sytuacji, jeśli będziemy musieli zrobić więcej, jestem oczywiście gotów zareagować" - zadeklarował.

Wczoraj, w przedstawionym projekcie budżetu na nowy rok finansowy, zapowiedział pakiet stymulacyjny dla gospodarki w celu przezwyciężenia problemów związanych z epidemią, którego wartość sięga 30 miliardów funtów.

Jak się oczekuje, podczas dzisiejszego posiedzenia rządowego sztabu kryzysowego gabinet premiera Borisa Johnsona ogłosi, że Wielka Brytania przechodzi do drugiej fazy walki z koronawirusem, czyli opóźniania go.

Główne wysiłki kierowane są wówczas na to, by uniknąć skumulowania zachorowań, co mogłoby doprowadzić do niewydolności systemu opieki zdrowotnej, a także dać więcej czasu na badania nad szczepionką przeciw wirusowi.

Czytaj więcej:

WHO oficjalnie: Koronawirus to pandemia

Brytyjska wiceminister zdrowia ma koronawirusa

Brytyjskie media: Dzisiaj rząd ogłosi drugą fazę walki z koronawirusem

Jak opanować strach i nie stracić rozsądku w obliczu epidemii?

Donald Trump zawiesza wszystkie loty z Europy. Wyjątkiem UK

  Komentarze
  • Uogi
   12 marca, 16:06

   Pewnie ma udziały w firmach przewozowych jełop...

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 02.06.2020
  GBP 4.933 złEUR 4.390 złUSD 3.930 złCHF 4.102 zł

  Sport


  Sport

  Reklama