Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Rząd UK dokonuje przeglądu dopłat z tytułu kosztów utrzymania. Może uruchomić kolejne wypłaty

Rząd UK dokonuje przeglądu dopłat z tytułu kosztów utrzymania. Może uruchomić kolejne wypłaty
Nie jest wykluczone, że brytyjski rząd uruchomi kolejne dopłaty dla osób potrzebujących wsparcia. (Fot. Getty Images)
Ministerstwo pracy i emerytur (DWP) przeprowadza właśnie pełną analizę wypłaconych w ubiegłym roku świadczeń z tytułu wzrostu kosztów utrzymania, aby ustalić, czy konieczne jest uruchomienie kolejnych wypłat - donosi portal BirminghamLive.
Reklama
Reklama

Organizacje charytatywne, aktywiści i posłowie nawołują do uruchomienia kolejnej rundy pomocy finansowej, ponieważ codzienne koszty utrzymania utrzymują się na wysokim poziomie. Dotąd rząd utrzymywał, że po ostatniej transzy w wysokości 299 funtów nie będą wypłacane już żadne dalsze świadczenia.

W minionym roku budżetowym DWP udzieliło wsparcia w wysokości 900 funtów gospodarstwom domowym korzystającym z zasiłków uzależnionych od poziomu dochodów, takich jak Universal Credit, 150 funtów dla osób niepełnosprawnych i do 300 funtów dla emerytów otrzymujących dodatek na pokrycie kosztów ogrzewania zimą.

Ostatnia rata z pakietu 900 funtów, czyli 299 funtów, została wypłacona do 22 lutego. Obecnie każdy może zgłosić przypadek nieotrzymania tej dopłaty, jeśli uważa, że się kwalifikuje, ale nie uzyskał jej w określonych terminach. Uważa się, że nawet 77 000 osób może nadal czekać na jej uzyskanie.

Tegoroczny harmonogram płatności obejmował kwotę 301 funtów wypłaconą między 25 kwietnia a 17 maja gospodarstwom domowym korzystającym z takich świadczeń jak: Universal Credit, Jobseeker's Allowance (JSA), income-related Employment and Support Allowance (ESA), Income Support and Pension Credit.

Następnie, w okresie od 31 października do 19 listopada, ta sama grupa osób otrzymała 300 funtów, a w okresie od 6 do 22 lutego - 299 funtów. Takie same kwoty otrzymały osoby korzystające z Working Tax Credit i Child Tax Credit w okresie od 2 do 9 maja, od 10 do 19 listopada oraz od 16 do 22 lutego.

Osoby otrzymujące świadczenia dla osób niepełnosprawnych, takie jak: Personal Independence Payment (PIP), Disability Living Allowance, Adult Disability Payment, Child Disability Payment i Attendance Allowance, otrzymały dodatkowe 150 funtów w okresie od 20 czerwca do 24 lipca.

Oprócz tego coroczna dopłata do kosztów ogrzewania zimą została zasilona dopłatą dla emerytów w wysokości od 150 do 300 funtów, w zależności od wieku i sytuacji życiowej.

Komisja ds. pracy i emerytur twierdzi jednak, że wspomniane dopłaty "nie stanowią wystarczającej odpowiedzi na skalę problemu, a wiele osób otrzymujących płatności wciąż nie było w stanie opłacić podstawowych rachunków lub było to dla nich tylko krótkotrwałym wsparciem".

Członkowie komisji zwrócili się z prośbą o kompleksowy raport na temat skuteczności dopłat na pokrycie kosztów utrzymania i poprosili o przedstawienie go przed kwietniem. Pomogłoby to w podjęciu decyzji o wypłacie kolejnych świadczeń w nadchodzącym roku podatkowym.

DWP potwierdziło, że obecnie trwa analiza dotycząca przedmiotowych dopłat.

Czytaj więcej:

UK: Dopłaty z tytułu wzrostu kosztów utrzymania nie są rozwiązaniem problemu na dłuższą metę

Zasiłki z tytułu niskich temperatur - dla kogo i ile?

UK: Bankowe konta klientów ubiegających się o zasiłki będą monitorowane

Od dzisiaj miliony gospodarstw domowych w UK zaczną otrzymywać rządowe dopłaty w wysokości 299 GBP

  Komentarze
  • Bloop
   27 lutego, 18:29

   Z kolejnymi dopłatami kolejne podwyżki

  • Celestyn76
   27 lutego, 21:54

   I znowu głaszczą nierobow bo wybory się zblizaja

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.04.2024
  GBP 5.0615 złEUR 4.3316 złUSD 4.0688 złCHF 4.4787 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama