Menu

Ryanair trzyma się planu i zwolni 900 osób

Ryanair trzyma się planu i zwolni 900 osób
Ryanair zlikwiduje wiele "nierentownych baz". (Fot. Getty Images)
Irlandzka linia Ryanair poinformowała dzisiaj, że - w celu cięcia kosztów - wciąż zamierza zwolnić ok. 900 pilotów i członków personelu pokładowego. Pracownicy przewoźnika mogą stracić pracę jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.
Reklama

Tym samym irlandzka linia lotnicza podtrzymała plan zamknięcia "wielu baz przynoszących straty", ponieważ we znaki dają się kolejne opóźnienia dostaw Boeingów 737 Max, które miały zasilić flotę w II kwartale 2019 roku.

Dzisiaj przewoźnik poinformował, że pierwsze modele MAX otrzyma w marcu 2020 r., a więc dwa miesiące później, niż wcześniej przewidywano. Co więcej, bierze też pod uwagę dalsze opóźnienia.

"Niestety, z powodu opóźnień w dostawie Boeingów będziemy zmuszeni zmniejszyć lub zamknąć wiele nierentownych baz tej zimy, co doprowadzi do utraty miejsc pracy przez pilotów i personel pokładowy" - oświadczyli przedstawiciele Ryanair.

Szef irlandzkiej linii, Michael O'Leary. (Fot. Getty Images)

Już w lipcu br. szef linii, Michael O'Leary przekazał, że zwolnienia mogą dotknąć nawet 900 osób.

O’Leary za planowane zwolnienia wini nie tylko problemy z modelem Max, ale też związki zawodowe i wynegocjowane przez pracowników podwyżki, które wpłynęły na wyniki finansowe firmy.

Ryanair zatrudnia ponad 5,5 tys. pilotów i 9 tys. członków załóg pokładowych, co oznacza, że liczba pracowników może się skurczyć nawet o 6 procent.

Czytaj więcej:

Klienci o Ryanair: "Chciwy" i "arogancki"

Ryanair sprawdza samoloty. Boeingi mogą mieć pęknięcia

Ryanair uruchomił bazę na lotnisku w Katowicach

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama