Menu

Ryanair: Brytyjczycy masowo rezerwują loty mimo widma 14-dniowej kwarantanny

Ryanair: Brytyjczycy masowo rezerwują loty mimo widma 14-dniowej kwarantanny
W ciągu minionego weekendu Ryanair zaobserwował duży wzrost rezerwacji wakacyjnych lotów właśnie z Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)
Szef Ryanair, Michael O'Leary, wyraził dzisiaj nadzieję, że Wielka Brytania porzuci plany wprowadzenia 14-dniowej kwarantanny. Jednocześnie poinformował o 'dużej fali' wakacyjnych rezerwacji ze strony Brytyjczyków.
Reklama

W ubiegłym tygodniu Wielka Brytania ogłosiła, że od 8 czerwca wprowadza obowiązkową 14-dniową kwarantannę dla wszystkich przyjeżdżających do kraju, w tym Brytyjczyków wracających z zagranicy.

Wśród osób wyłączonych z nowych regulacji będą m.in. pasażerowie podróżujący z Irlandii, a także wybrane grupy zawodowe, jak np. przewoźnicy, medycy i dyplomaci. 

Szef Ryanair, który określił ten pomysł jako "niewykonalny", przyznał dzisiaj, że mieszkańcy Zjednoczonego Królestwa wydają się ignorować rządowe plany.

Powód? W ciągu minionego weekendu Ryanair zaobserwował duży wzrost rezerwacji wakacyjnych lotów właśnie z Wielkiej Brytanii do Hiszpanii, Portugalii i Włoch. "Wydaje mi się, że ten trend będzie utrzymywał się w tym tygodniu" - dodał Michael O'Leary, cytowany przez Reutersa.

Jak wyjaśnił, wzorce dotyczące rezerwacji dają mu "wystarczającą pewność", że samoloty irlandzkiego przewoźnika będą wypełnione w 50-60 proc., gdy wznowi w lipcu 40 proc. połączeń (ok. 1 000 lotów dziennie).

Jego zdaniem, Wielka Brytania i Irlandia albo po cichu wycofają się z planu kwarantanny, albo odejście od niej wpiszą w kolejne środki łagodzące w ciągu najbliższego tygodnia czy dwóch.

Czytaj więcej:

Ryanair chce wznowić od lipca 40 proc. swych lotów

Ryanair z rekordową pożyczką od rządu UK

Ryanair wezwał UK do rezygnacji z "niewytłumaczalnej" kwarantanny

Podróże do UK: £1 000 kary za złamanie 14-dniowej kwarantanny

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.07.2020
  GBP 4.950 złEUR 4.471 złUSD 3.969 złCHF 4.203 zł

  Sport


  Sport

  Reklama