Menu

Ruszyła całodobowa infolinia NFZ o koronawirusie

Ruszyła całodobowa infolinia NFZ o koronawirusie
W Polsce nadal nie ma żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa. (Fot. Getty Images)
Uruchamiamy całodobową infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia (800-190-590) o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem - poinformował dzisiaj minister zdrowia Łukasz Szumowski.
Reklama

Dzisiaj w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i szefa KPRM Michała Dworczyka.

Podczas konferencji minister Szumowski poinformował, że w Polsce nadal nie ma żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa. "Natomiast na pewno takie przypadki w ciągu najbliższego czasu będą" - zaznaczył.

Zaznaczył, że uruchamiona została infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Numer infolinii to 800-190-590. Jest ona czynna całą dobę, we wszystkie dni tygodnia.

"Uruchamiamy również akcję informacyjną dotyczącą zachowania się w sytuacji podejrzenia zakażenia i postępowania we wszystkich międzynarodowych połączeniach Polskich Kolei Państwowych" - poinformował Szumowski. "W związku z tym w kolejach również będziemy rozdawali informacje pasażerom, którzy przyjeżdżają do kraju" - dodał.

Czytaj więcej:

Minister zdrowia: Koronawirus prędzej czy później dotrze do Polski

Premier: Polacy są bezpieczni, a Polska jest przygotowana na koronawirusa

Szumowski: Testy na obecność koronawirusa "tylko dla potrzebujących"

Teneryfa: Dwa nowe przypadki koronawirusa w hotelu, gdzie przebywają Polacy

Ochrona przed koronawirusem? WHO: "Maseczka to nie wszystko"

  Komentarze
  • He
   26 lutego, 20:45

   w wiadomosciach mówili ze jedna nauczycielka wróciła z Włoch uczyła dzieci i nagle zle sie poczuła ,szkoła została zamknieta ,wróciła z Włoch i uczyła dzieci niezłe jaja

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama