Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Rudd poparła Hunta w wyścigu o stanowisko premiera

Rudd poparła Hunta w wyścigu o stanowisko premiera
Rudd: "Jeremy jest zwycięzcą - odniósł sukces w biznesie i w rządzie". (Fot. Getty Images)
Brytyjska minister pracy i emerytur Amber Rudd, wymieniana wśród potencjalnych kandydatów na nowego szefa Partii Konserwatywnej, poparła ministra spraw zagranicznych Jeremy'ego Hunta w wyścigu o stanowisko lidera torysów i premiera Wielkiej Brytanii.
Reklama

"Wspieram @Jeremy_Hunt. Mamy ciężkie czasy i potrzebujemy szanowanego męża stanu, którego Bruksela będzie słuchać, a nie kogoś bardziej hałaśliwego. Jeremy jest zwycięzcą - odniósł sukces w biznesie i w rządzie" - napisała Rudd wczoraj późnym wieczorem na Twitterze.

Obok zdecydowanie prowadzącego w sondażach byłego szefa MSZ Borisa Johnsona i byłego ministra ds. Brexitu Dominica Raaba, obecny szef dyplomacji jest wymieniany jako faworyt do zwycięstwa w dwustopniowym procesie wyboru nowego lidera: najpierw przez posłów Partii Konserwatywnej, którzy zawężą listę kandydatów do dwóch, a następnie przez około 160 tys. członków ugrupowania w głosowaniu listownym.

W piątek brytyjska premier Theresa May zrezygnowała ze stanowiska lidera rządzącej Partii Konserwatywnej. Do czasu wyłonienia jej następcy pozostanie jednak na stanowisku szefowej rządu i pełniącej obowiązki szefa ugrupowania.

May zapowiedziała swoją rezygnację pod koniec maja, gdy stało się jasne, że czwarta próba przeforsowania w parlamencie projektu ustawy w sprawie wyjścia kraju z Unii Europejskiej, nie ma szans powodzenia.

Dotychczas zamiar ubiegania się o schedę po May zapowiedziało 11 polityków. Termin składania kandydatur mija dzisiaj o godz. 17:00 czasu lokalnego. Kandydaci muszą do tego czasu uzyskać poparcie co najmniej ośmiu posłów.

Następca May na stanowisku lidera Partii Konserwatywnej zostanie ogłoszony najprawdopodobniej w tygodniu rozpoczynającym się 22 lipca. Zostanie on jednocześnie nowym premierem Wielkiej Brytanii. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.08.2019
  GBP 4.778 złEUR 4.366 złUSD 3.934 złCHF 4.005 zł

  Sport


  Reklama