Menu

Rodzinne miasto Messiego organizuje wycieczki śladami piłkarza

Rodzinne miasto Messiego organizuje wycieczki śladami piłkarza
Juan Santiago - to on uczył Messiego w szkole WF-u. (Fot. Getty Images)
Rosario, czyli rodzinne miasto Lionela Messiego, daje szansę kibicom na jeszcze lepsze poznanie dzieciństwa piłkarza Barcelony i organizuje wycieczki jego śladami. Na trasie jest 10 przystanków, m.in. jego dawny dom, szkoła i klub, w którym stawiał pierwsze kroki w futbolu.
Reklama

Historie opowiadane podczas wycieczki, w której udział jest darmowy, za pomocą aplikacji można przetłumaczyć na kilka języków. Uczestnicy dowiedzą się m.in. o tym, że Messi jako dziecko często jeździł na rowerze z kolegami, budował twierdze z gałęzi i kamieni, bawił się w chowanego, a także sporadycznie podkradał cytryny od sąsiada na lemoniadę.

Trasa wiedzie m.in. obok domu, w którym przed laty mieszkała rodzina słynnego piłkarza. Przy budynku nie ma żadnej informacji na ten temat, ale w sąsiedztwie nie brakuje kolorowych malowideł dedykowanych gwiazdorowi "Barcy".

Kostki chodnikowe z kolei pomalowane są na biało i niebiesko, czyli w kolorach argentyńskiej flagi, a na nich widnieje czarna "10" - to numer na koszulce Messiego. Jego sąsiedzi i znajomi chętnie dzielą się wspomnieniami dotyczącymi sześciokrotnego laureata Złotej Piłki.

"Leo był normalny, taki jak wszyscy. Wychodziliśmy na ulice z wodnymi bombami i rzucaliśmy nimi w autobusy" - opowiadał Diego Vallejos, jeden z kolegów Messiego z dzieciństwa.

Wycieczka to pomysł władz Rosario, które chciały w ten sposób uhonorować swojego słynnego mieszkańca, a jednocześnie podkreślić rolę tego miasta w życiu 32-letniego zawodnika. Rodzina piłkarza nie brała udziału w organizowaniu tego przedsięwzięcia.

Niedawno otwarto muzeum poświęcone zasłużonym sportowcom pochodzącym z Rosario. Jeden z działów poświęcony jest Messiemu. Ojciec piłkarza obiecał przekazać tam kolejne pamiątki związane z jego synem. Jak na razie są tam m.in. zdjęcie uśmiechniętego małego Lionela i jego karta piłkarza akademii Newell's Old Boys.

"To w tym miejscu wszystko się zaczęło" - zaznaczył pracujący w niej Lisandro Conte. Messi wciąż powtarza, że to właśnie w tym klubie chciałby zakończyć karierę.

Akademia Newell's Old Boys - to w tym miejscu wszystko się zaczęło. (Fot. Getty Images)

Czytaj więcej:

Barcelona w nowych koszulkach podczas hitu z Atletico

Liga hiszpańska: Barcelona powróciła na pozycję lidera

Złota Piłka dla Messiego. Lewandowski w najlepszej dziesiątce!

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama