Robert Lewandowski nominowany do nagrody "Piłkarz Roku UEFA"

32-letni Lewandowski ma za sobą znakomity sezon. (Fot. Getty Images)
Napastnik polskiej reprezentacji Robert Lewandowski i bramkarz niemieckiej Manuel Neuer (obaj Bayern Monachium) oraz Belg Kevin De Bruyne (Manchester City) znaleźli się w finałowej trójce kandydatów do nagrody 'Piłkarz Roku UEFA' - poinformowała dzisiaj Unia Europejskich Związków Piłkarskich.

Wyboru najlepszych zawodników dokonali trenerzy zespołów rywalizujących w rundzie grupowej Ligi Mistrzów i Ligi Europy oraz dziennikarze.

Największą liczbę głosów otrzymali Lewandowski, Neuer i De Bruyne. Zwycięzca zostanie ogłoszony w czwartek 1 października podczas losowania grup Champions League w Nyonie.

Na dalszych pozycjach uplasowali się: Lionel Messi (Barcelona) i Neymar (Paris Saint-Germain) po 53 głosy, Thomas Mueller (Bayern) - 41, Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain) - 39, Thiago Alcantara (Bayern) - 27, Joshua Kimmich (Bayern) - 26, Cristiano Ronaldo (Juventus) - 25.

32-letni Lewandowski ma za sobą znakomity sezon. Z Bayernem sięgnął po zwycięstwo w Lidze Mistrzów, lidze i Pucharze Niemiec, a w każdych z tych rozgrywek był najlepszym strzelcem. W Bundeslidze zdobył 34 gole, w LM 15 oraz w Pucharze Niemiec - 6.

Kapitan reprezentacji biało-czerwonych znalazł się również w trójce najlepszych napastników z Mbappe i Neymarem.

Ponadto, Lewandowski triumfował m.in. w plebiscycie "Kickera" na najlepszego piłkarza w Niemczech w sezonie 2019/2020.

W finale LM w Lizbonie Bawarczycy pokonali Paris Saint-Germain 1:0, po golu Kingsleya Comana.

Robert Lewandowski triumfuje w plebiscycie "Kickera"

Lewandowski: Chcę grać długo w piłkę, nie czuję się na 32 lata

"Forbes": Messi najlepiej zarabiającym piłkarzem, Lewandowski dziewiąty