Menu

Remis w starciu Gołowkin kontra Canelo! Kazach obronił pasy

Remis w starciu Gołowkin kontra Canelo! Kazach obronił pasy
Obaj bokserzy od początku walki zasypywali się mocnymi ciosami. (Fot. Getty Images)
Kazach Gienadij Gołowkin zremisował w Las Vegas z Meksykaninem Canelo Alvarezem i zachował pasy bokserskiego mistrza świata w wadze średniej organizacji WBC, WBA, IBF i IBO.
Reklama

Zdaniem obserwatorów, werdykt można uznać za sprawiedliwy, chociaż może dziwić rozbieżność ocen arbitrów. Jeden sędzia typował remis 114:114, inny przyznał zwycięstwo Meksykaninowi 115:113, natomiast według pani Adalaide Byrd Gołowkin wygrał aż 118:110.

Obaj bokserzy od początku walki zasypywali się mocnymi ciosami. Pojedynek był bardzo emocjonujący, zacięta walka toczyła się do ostatniej rundy. Gołowkin pozostaje niepokonany na zawodowych ringach (37-0-1), natomiast Alvarez ma w bilansie jedną porażkę z Floydem Mayweatherem w 2013 roku. Odniósł też 49 zwycięstw, a w sobotę zanotował drugi remis.

Bezpośrednio po walce obaj pytani o możliwość rewanżu wyrazili chęć ponownego skrzyżowania rękawic. "Patrzcie na moje pasy, wciąż jestem mistrzem świata i chcę ponownej walki" - powiedział 35-letni Gołowkin, wicemistrz olimpijski z Aten w 2004 roku. "Oczywiście, jeśli ludzie tego chcą" - odpowiedział Alvarez, który był nieco zawiedziony decyzją sędziów, gdyż ocenił, że wygrał siedem, osiem rund.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 02.04.2020
  GBP 5.207 złEUR 4.577 złUSD 4.192 złCHF 4.332 zł

  Sport


  Reklama