Menu

Rekordowy rok Lufthansy na lotnisku w Rzeszowie

Rekordowy rok Lufthansy na lotnisku w Rzeszowie
Połączenie Monachium-Jasionka uruchomiono w marcu 2016 roku. (Fot. Getty Images)
Już ponad 60 tys. pasażerów skorzystało w tym roku z bezpośredniego połączenia Jasionka-Monachium obsługiwanego przez linie Lufthansa. W porównaniu z ubiegłym rokiem, liczba osób podróżujących z podkarpackiego lotniska do stolicy Bawarii wzrosła o 60 procent.
Reklama

Jak poinformował wiceprezes podrzeszowskiego portu Michał Tabisz, to efekt m.in. zwiększenia liczby lotów do 14 tygodniowo. "Przewoźnik wprowadził też bardziej dogodny rozkład, który umożliwia wylot do Monachium wczesnym rankiem, zaś powrót późnym wieczorem" - dodał.

Zdaniem Tabisza, codzienne połączenie z jednym z największych portów przesiadkowych w Europie to dla Podkarpacia "okno na świat".

"Szczególnie dotyczy to pasażerów biznesowych, dla których lotnisko i samolot są miejscem pracy. Doskonałe wyniki uzyskane w tym roku przez Lufthansę świadczą o coraz większym zapotrzebowaniu na tego rodzaju ofertę" - podkreślił wiceprezes podrzeszowskiego portu.

Loty do Monachium cieszą się ogromnym powodzeniem. (Fot. Getty Images)

Połączenie Monachium-Jasionka uruchomiono w marcu 2016 roku. Jak wynika z danych, 75 proc. pasażerów podróżujących na tej trasie przesiada się w stolicy Bawarii na dalsze rejsy, m.in. do Birmingham, Paryża, Frankfurtu i Nowego Jorku.

Port lotniczy w Monachium zajmuje 5. miejsce w rankingu najlepiej skomunikowanych portów lotniczych na świecie.

Z Jasionki można polecieć m.in. do Warszawy, Londynu, Dublina, Manchesteru, Bristolu i East Midlands. W sezonie letnim realizowane jest cotygodniowe połączenie z Nowym Jorkiem oraz połączenie do Aten. Regularne loty z Jasionki obsługują przewoźnicy: PLL LOT, Lufthansa i Ryanair.

Czytaj więcej:

LOT uruchomi zimą więcej połączeń krajowych

Od dziś płatny parking przy lotnisku w Jasionce

Wakacyjne rekordy na lotnisku w Rzeszowie

  Komentarze
  • Marian mysz
   1 listopada 2019, 13:44

   super! mieszkam w myszkowie obok szeszowa

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama