Menu

Rekordowy lot z Londynu do Sydney

Rekordowy lot z Londynu do Sydney
Załoga historycznego lotu. (Fot. Getty Images)
Wyprodukowany przez Boeinga samolot Dreamliner 787-9 pokonał 17,8 tysiąca kilometrów w 19 godzin i 19 minut. Lot z Londynu do Sydney był najdłuższym lotem pasażerskim w historii - informuje 'Metro'.
Reklama

Maszyna wylądowała w Sydney dzisiaj o godzinie 12:28 czasu wschodnioaustralijskiego letniego, czyli o godz. 2:28 w nocy czasu GMT.

Wcześniej najlepszy wynik również należał do linii Qantas i wynosił ok. 16 200 km. Był to eksperymentalny lot na trasie Nowy Jork - Sydney, który odbył się zaledwie miesiąc temu.

Australijski przewoźnik pobił dzisiaj nie tylko rekord odległości. Lot z Londynu Heathrow do Sydney był najdłuższym pasażerskim lotem na świecie pod względem czasu spędzonego w powietrzu.

Boeingowi 787-9 pokonanie tej odległości zajęło 19 godzin i 19 minut, a więc o 4 minuty dłużej niż na trasie Nowy Jork - Sydney. 

Na pokład samolotu z Londynu do Australii zabrano ok. 50 osób, w tym czterech pilotów. Co ciekawe, lot trwał tak długo, że podróżni mogli podziwiać aż dwa wschody słońca.

Pasażerami byli pracownicy Qantas oraz osoby często podróżujące samolotem. Każda z osób została wyposażona w urządzenia służące do monitorowania stanu organizmu.

Czytaj więcej:

20 godzin non stop. W weekend odbędzie się najdłuższy lot świata

Australia: Zakończył się najdłuższy lot pasażerski w historii

  Komentarze
  • Andy
   15 listopada 2019, 17:40

   eee tam, historyczny lot to bylby gdyby wystartowal w Londynie i wyladowal w Radomiu.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama