Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Rekordowa liczba bezdomnych w Londynie

Rekordowa liczba bezdomnych w Londynie
W bezdomność popadła niepokojąca liczba nowych osób. (Fot. Getty Images)
Liczba osób, które w Londynie nie mają dachu nad głową, wzrosła w ciągu roku o prawie jedną piątą i jest to rekordowy poziom - wynika z najnowszych danych Greater London Authority.
Reklama

Od kwietnia 2018 r. do marca 2019 r. pod gołym niebem brytyjskiej stolicy spało aż 8 855 osób (w poprzednim roku - 7 484), z czego 62 proc. doświadczyło bezdomności po raz pierwszy. 

Według danych Combined Homelessness and Information Network, prawie połowa londyńskich bezdomnych pochodziła z Wielkiej Brytanii. Wśród obcokrajowców, największą grupą osób bez dachu nad głową byli obywatele Rumunii (16 proc.).

Mężczyźni stanowili 84 proc. wszystkich bezdomnych w Londynie. Najwięcej, bo aż 2 512, koczowało w dzielnicy Westminster. Co więcej, ponad jedna trzecia (34 proc.) "nowych bezdomnych" trafiła na ulice z wynajmowanego mieszkania.

"To po prostu niewybaczalne, że coraz więcej ludzi nie ma innego wyjścia niż spanie na ulicach -  w dużej mierze dlatego, że nie stać ich na utrzymanie domów" - zaznacza w rozmowie z BBC dyrektor organizacji charytatywnej Crisis, Jon Sparkes.

Organizacja prowadzi kampanię na rzecz zniesienia przez rząd Vagrancy Act, który stanowi, że "bezdomność oraz żebranie w Anglii i Walii są nielegalne".

Burmistrz Londynu Sadiq Khan nazwał najnowsze statystyki "narodową hańbą".

 

  Komentarze


  • ...,,,
   20 czerwca, 13:49

   Czynsze w Londynie sa nieadekwatnie wysokie w stosunku do zarobkow...

  • Hi
   20 czerwca, 15:05

   Wystarczy isc do pracy i mozna mieszkac na pokoju proste , ale sa i tacy co wola bajki chore opowiadac jak to fajnie byc bezdomnym i wolnym bo dla nich robota to głupota

  • Lon
   20 czerwca, 15:51

   Jak sobie pościelesz , tak się wyśpisz. Kto nie słucha ojca, matki ten słucha psiej skóry.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.09.2019
  GBP 4.861 złEUR 4.326 złUSD 3.912 złCHF 3.950 zł

  Sport


  Reklama