Menu

Rekordowa liczba bezdomnych w Londynie

Rekordowa liczba bezdomnych w Londynie
W bezdomność popadła niepokojąca liczba nowych osób. (Fot. Getty Images)
Liczba osób, które w Londynie nie mają dachu nad głową, wzrosła w ciągu roku o prawie jedną piątą i jest to rekordowy poziom - wynika z najnowszych danych Greater London Authority.
Reklama

Od kwietnia 2018 r. do marca 2019 r. pod gołym niebem brytyjskiej stolicy spało aż 8 855 osób (w poprzednim roku - 7 484), z czego 62 proc. doświadczyło bezdomności po raz pierwszy. 

Według danych Combined Homelessness and Information Network, prawie połowa londyńskich bezdomnych pochodziła z Wielkiej Brytanii. Wśród obcokrajowców, największą grupą osób bez dachu nad głową byli obywatele Rumunii (16 proc.).

Mężczyźni stanowili 84 proc. wszystkich bezdomnych w Londynie. Najwięcej, bo aż 2 512, koczowało w dzielnicy Westminster. Co więcej, ponad jedna trzecia (34 proc.) "nowych bezdomnych" trafiła na ulice z wynajmowanego mieszkania.

"To po prostu niewybaczalne, że coraz więcej ludzi nie ma innego wyjścia niż spanie na ulicach -  w dużej mierze dlatego, że nie stać ich na utrzymanie domów" - zaznacza w rozmowie z BBC dyrektor organizacji charytatywnej Crisis, Jon Sparkes.

Organizacja prowadzi kampanię na rzecz zniesienia przez rząd Vagrancy Act, który stanowi, że "bezdomność oraz żebranie w Anglii i Walii są nielegalne".

Burmistrz Londynu Sadiq Khan nazwał najnowsze statystyki "narodową hańbą".

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 12.08.2020
  GBP 4.903 złEUR 4.412 złUSD 3.756 złCHF 4.101 zł

  Sport


  Sport

  Reklama