Menu

Rekordowa liczba aborcji w Anglii i Walii

Rekordowa liczba aborcji w Anglii i Walii
W Anglii i Walii dochodzi do wielu aborcji. (Fot. Getty Images)
W ubiegłym roku w Anglii i Walii przeprowadzono ponad 200 000 aborcji - jest to najwyższa liczba, jaką kiedykolwiek zarejestrowano na tym terenie. Eksperci apelują do rządu o zmianę prawa, by ułatwić dostęp do antykoncepcji.
Reklama

Jak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia, liczba aborcji w ciągu ostatnich 10 lat wzrosła zwłaszcza wśród kobiet w wieku powyżej 35 lat, a jednocześnie spadła wśród tych poniżej 18. roku życia. Społecznej.

Lekarze zgodnie uznali, że dane są dowodem na to, iż istnieje pilna potrzeba poprawy dostępu kobiet do antykoncepcji. Nie bez znaczenia są również cięcia budżetowe, które dotknęły w pierwszej kolejności zwłaszcza usług seksualnych.

W sumie w 2018 r. przeprowadzono 200 608 aborcji wśród kobiet mieszkających w Anglii i Walii - wskaźnik wynosi więc 17,4 na 1 000 kobiet w wieku 15-44 lat.

W 2007 roku wskaźnik wynosił 17,9 na 1 000 kobiet, ale ogólna liczba aborcji jest obecnie wyższa z uwagi na znaczny wzrost populacji.

Nie wszystkie kobiety w Europie mają dostęp do profesjonalnych usług aborcyjnych. (Fot. Getty Images)

Wśród osób w wieku 16-17 lat wskaźnik aborcji zmniejszył się o połowę w porównaniu z dekadą temu. W 2018 r. tylko 1 276 osób poniżej 16. roku życia przerwało ciążę.

"Kobiety muszą mieć dostęp do skutecznej antykoncepcji i usług zdrowia seksualnego, aby umożliwić im przejęcie kontroli nad własnym zdrowiem i płodnością poprzez zapobieganie niechcianym ciążom i zakażeniom przenoszonym drogą płciową" - przekazała profesor Lesley Regan z Królewskiego Kolegium Położników i Ginekologów.

W statystykach ujęto również 20 100 aborcji, które przeprowadzono na mieszkańcach spoza Anglii i Walii. W zdecydowanej większości są to obywatelki Irlandii oraz Irlandii Północnej.

Profesor Lesley Regan podkreśliła jak ważna jest nowelizacja prawa w Irlandii Półnconej, aby stworzyć sieć bezpiecznych usług aborcyjnych.

"Wciąż wzywamy rząd i współpracujemy z innymi organizacjami, aby zapewnić kobietom i dziewczętom - niezależnie od tego, gdzie mieszkają - dostęp do bezpiecznych, legalnych i profesjonalnych usług opieki aborcyjnej" - podsumowała prof. Regan.

 

  Komentarze


  • Hipokryzja
   15 czerwca, 15:00

   matka zabijajaca niemowle to potwor, kobieta zabijajaca nienarodzone dziecko to ...

  • Emi
   15 czerwca, 19:16

   Kobieta musiała w Republice umrzec przez ciaże, dopiero porąbańce co to niby dbaja o nienarodzonych, zmieniły prawo. Pełno jest dzieciakow w sierocincach, kalek i uposledzonych, jakos nie kwapia sie zeby sie nimi opiekowac. Ja cale swoje dziecinstwo i nastoletnie zycie słyszałam jak to zmarnowałam zycie swoim rodzicom, bo wpadli, a moja matka- hipokrytka bała sie mnie usunac, bo co ludzie o niej powiedza. Za to wolała z ojcem sie na demna znecac, gdy nikt nie widział. Takie to blogosławienstwo byc urodzanym, ale niechcianym dzieckiem.

  • **
   17 czerwca, 10:34

   Boze przykazania stoja na strazy zycia i milosci.
   Mamy ich przestrzegac.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.10.2019
  GBP 4.970 złEUR 4.279 złUSD 3.841 złCHF 3.885 zł

  Sport


  Reklama