Menu

Real Madryt pozyskał "japońskiego Messiego"

Real Madryt pozyskał "japońskiego Messiego"
18-letni Takefusa Kubo to według hiszpańskiego klubu "jeden z najbardziej obiecujących młodych graczy na świecie"... (Fot. Getty Images)
18-letni Takefusa Kubo, zwany 'japońskim Messim', został wczoraj piłkarzem Realu Madryt. Jak poinformował hiszpański klub, na razie będzie jednak trenował z drużyną rezerw.
Reklama

"Pierwszą drużynę rezerw zasila jeden z najbardziej obiecujących piłkarzy świata" - napisali o zawodniku FC Tokio "Królewscy" na swojej stronie internetowej.

Według dziennika "Marca" za Japończyka, którego ma obowiązywać pięcioletni kontrakt, zapłacili 2,25 mln dolarów.

"Jest wielce utalentowanym ofensywnym pomocnikiem o świetnej technice, ze wspaniałą wizją gry, z szybką nogą i okiem do zdobywania goli" - dodano charakteryzując nowy nabytek.

W 2019 roku w barwach dotychczasowego klubu zdobył cztery gole w 13 meczach w J1 League. 18-latek ma już za sobą debiut w "dorosłej" reprezentacji Japonii, a obecnie przebywa z nią w Brazylii i przygotowuje się do gościnnego występu w Copa America.

Gdy miał dziewięć lat, Kubo trafił do słynnej akademii Barcelony La Masia. Był jednym z nastoletnich piłkarzy, przy pozyskaniu których kataloński klub miał złamać przepisy, czego efektem był 14-miesięczny zakaz transferowy.

Wcześniej w przerwie między sezonami Real pozyskał trzech innych zawodników: Belga Edena Hazarda, Serba Lukę Jovica i Francuza Ferlanda Mendy'ego.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 04.08.2020
  GBP 4.883 złEUR 4.406 złUSD 3.736 złCHF 4.081 zł

  Sport


  Sport

  Reklama