Menu

Rasistowski atak na Polaka w Szkocji!

Rasistowski atak na Polaka w Szkocji!
Policja w Edynburgu szuka świadków napadu na Polaka! (Fot. Getty Images)
41-letni Polak został zaatakowany i obrzucony kamieniami w Edynburgu. Szkocka policja potwierdza, że był to napad rasistowski. Funkcjonariusze szukają świadków.
Reklama
Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę przy Niddrie House Square w Edynburgu. Polaka zaatakowała grupa młodocianych mężczyzn, prawdopodobnie Szkotów, kiedy ten szedł do domu. Najpierw pod adresem Polaka rzucano rasistowskie wyzwiska, w końcu padły też kamienie. Kilku mężczyzn okładało go pięściami po twarzy i głowie.

Rannego mężczyznę przewieziono do szpitala. Polak miał liczne otarcia, zadrapania, siniaki na twarzy i górnej części ciała. Po opatrzeniu ran mężczyznę wypuszczono do domu.

BBC, powołując się na oficjalny raport policji, podaje, że wszyscy sprawcy byli biali i nie mieli więcej niż 18 lat. Jeden z nich ma jasne włosy i ubrany był w szare spodnie dresowe i szarą bluzę.

„To był niczym nie sprowokowany napad, podyktowany jedynie narodowością ofiary” - oświadczył sierżant Kevin Smith ze szkockiej policji.

„Na szczęście obrażenia mężczyzny nie są poważne, ale - co jest zupełnie zrozumiałe - Polak doznał szoku. Nie będziemy tolerować żadnych przejawów rasizmu i przestępstw nacechowanych nienawiścią” - dodał funkcjonariusz.

Policja w Szkocji apeluje o pomoc. Każdy, kto może mieć jakiekolwiek informacje na temat zdarzenia w Edynburgu, proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami pod numerem 101 lub anonimowo z linią Crimestoppers, wybierając bezpłatny numer: 0800 555 111.
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 06.08.2020
  GBP 4.901 złEUR 4.410 złUSD 3.724 złCHF 4.100 zł

  Sport


  Sport

  Reklama