Menu

Raport: Większość dzieci w UK śpi ze smartfonem

Raport: Większość dzieci w UK śpi ze smartfonem
Badanie wykazało także, że 44 proc. dzieci odczuwa dyskomfort, gdy nie może korzystać ze smartfona. (Fot. Getty Images)
Ponad połowa brytyjskich dzieci śpi ze smartfonem położonym na nocnym stoliku - ujawniła organizacja Childwise, publikując coroczne wyniki badań o wpływie mediów społecznościowych na najmłodszych.
Reklama

Jak wskazuje Childwise w swoim raporcie, dzieci otrzymują swój smartfon w coraz młodszym wieku. Obecnie zdecydowana większość nieletnich dysponuje telefonem już w wieku 7 lat.

Eksperci przekazali, że przeciętne dziecko w Wielkiej Brytanii spędza na korzystaniu z rozrywki w telefonie ok. 3 godziny i 20 minut dziennie. 

Simon Leggett, który jest współautorem badania stwierdził, że "obecnie życie dzieci jest zdominowane przez smartfony".

Dzieci otrzymują swój pierwszy telefon w coraz młodszym wieku. (Fot. Getty Images)

Specjalista zwrócił uwagę, że w momencie, gdy telefon jest "na wyciągnięcie ręki", rodzicom trudniej jest kontrolować czas spędzony w wirtualnym świecie.

Badanie potwierdziło nie tylko fakt, że 57 proc. dzieci ma telefon przy łóżku, ale również to, iż niemal połowa nieletnich odczuwa psychiczny dyskomfort, gdy nie może skorzystać ze smartfona.

Najczęstszą aplikacją, z jakiej korzystają dzieci, jest YouTube. Drugie miejsce zajął Snapchat, a trzecie TikTok. Jak zauważono, platforma społecznościowa Facebook nie znalazła się nawet w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych platform.

  Komentarze
  • Mariusz
   1 lutego, 09:52

   Diabel wie co robi,dlaczego rodzice nie dsja Bibli do czytania zamiast lub na urodziny?
   Szatan daje kazdemu to co mu potrzeba,aby tylko zawladnac jego czssem,juz nie walczy bys sie nawrocil,juz nie musi,wystarczy ze pochlonie Teoj wolny czas,Twego dziecka czy rodziny.Dziwimy sie pozniej ze morale spadly,sa zbrodnie i nasila sie deprecha u dzieci,a to my jestesmy temu winni,przykladamy do tego reke by,...miec troche spokoju.Bedzie gorzej niestety.pozdro

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama