Rajd Dakar: Sonik ponownie drugi, 25. miejsce Domżały i Martona

Dziś kierowcy mieli do przejechani 401 km, w tym 367 km odcinka specjalnego. (Fot. Getty Images)
Rafał Sonik powtórzył wczorajszy wynik i podczas drugiego etapu Rajdu Dakar w Arabii Saudyjskiej znów był drugi w kategorii quadów. Zwycięzcy inauguracyjnego odcinka wśród lekkich pojazdów UTV Aron Domżała i Maciej Marton, mając kłopoty techniczne, zajęli 25. miejsce.

Domżała i Marton byli jedną z rewelacji pierwszego dnia rajdu. Mimo przebitej opony uzyskali najlepszy czas i objęli prowadzenie w klasyfikacji generalnej tej kategorii. Nie cieszyli się z niego jednak długo. Ich udział w kolejnym dniu zmagań stał pod znakiem zapytania, ponieważ nadal mieli kłopoty techniczne. Pojawili się na starcie, ale na trasie najlepsze ekipy szybko im uciekły. Do zwycięzców etapu z metą w Neom - Chilijczyków Francisco Lopeza i Juana Pablo Latracha - stracili ponad godzinę. W klasyfikacji generalnej są na 24. pozycji.

Drugi zarówno na etapie, jak i w klasyfikacji generalnej jest Sonik. Tym razem Ignacio Casale wyprzedził go o trzy i pół minuty, a po dwóch etapach Polak traci do Chilijczyka dziewięć minut.

Na 19. miejscu w poniedziałek na mecie zameldował się Jakub Przygoński, czwarty kierowca ubiegłorocznego Dakaru. Jadący z niemieckim pilotem Timo Gottschalkiem zawodnik Orlen Teamu zaczął udział w tegorocznej edycji rajdu pechowo - na 146. kilometrze odcinka specjalnego jego Mini uległo awarii. Przed nią zajmował trzecią lokatę, a ostatecznie tego dnia uplasował się 75. pozycji. W klasyfikacji generalnej znajduje się obecnie na 63. miejscu.

W kat. samochodów najszybsi tego dnia byli Giniel de Villiers z RPA i Hiszpan Alex Haro Bravo, a po dwóch etapach liderami są Argentyńczycy Orlando Terranova i Bernardo Graue.

W zmaganiach motocyklistów zwyciężył niespodziewanie Ross Branch z Botswany. Najlepszy z Polaków - Adam Tomiczek - był 26., a o dwie pozycje niżej uplasował się Maciej Giemza. Klasyfikacji generalnej przewodzi Brytyjczyk Sam Sunderland.