Menu

Puchar Niemiec: Borussia zaapelowała do kibiców o pozostanie w domu

Puchar Niemiec: Borussia zaapelowała do kibiców o pozostanie w domu
Władze Borussii Dortmund zaapelowały do swoich kibiców o pozostanie w domu podczas meczu finałowego Pucharu Niemiec, który w czwartek odbędzie się na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Rywalem BVB, którego obrońcą jest Łukasz Piszczek, będzie RB Lipsk.
Reklama
Reklama

"Proszę, nie jedźcie do Berlina. Nie zbierajcie się na ulicach, nie oglądajcie wspólnie meczu. Nie świętujcie zdobycia pucharu, jeśli tak się stanie. Proszę, pozostańcie w domu. To wasze zdrowie powinno stać na pierwszym miejscu. Dbajcie o siebie" - napisały władze klubu na oficjalnej stronie internetowej.

Ten apel ma związek z pandemią Covid-19.

Już rok temu w trakcie finału Pucharu Niemiec w Berlinie policja wielokrotnie interweniowała. W tym sezonie może być podobnie. Tym bardziej, że nadal na trybunach nie mogą zasiadać kibice.

Po finale Pucharu Niemiec Borussia od razu - tego samego dnia - leci do Frankfurtu, gdzie będzie przygotowywać się do niedzielnego meczu ligowego przeciwko Mainz. Dopiero po tym spotkaniu planowany jest powrót do Dortmundu, ale cała drużyna musi - zgodnie z ustaleniami Bundesligi - udać się do zamkniętego hotelu. O świętowaniu z kibicami nie ma mowy.

"Oczywiście w razie zwycięstwa w finale o niczym innym nie będziemy marzyć, tylko o spotkaniu z wami. Niestety, w obecnej sytuacji nie jest to jednak możliwe" - napisano na stronie. 

Czytaj więcej:

Puchar Niemiec: Borussia Dortmund z Piszczkiem w finale

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2021
  GBP 5.3015 złEUR 4.5503 złUSD 3.8198 złCHF 4.1580 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama