Puchar Anglii: Awans broniącego trofeum Manchesteru City do półfinału

De Bruyne (po prawej) w akcji. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Manchesteru City awansowali do półfinału Pucharu Anglii. W niedzielnym ćwierćfinale pokonali na wyjeździe Newcastle United 2:0. kolejnym rywalem obrońców trofeum będzie Arsenal Londyn.

Wynik w 37. minucie otworzył Kevin De Bruyne. Belg skutecznie wykonał rzut karny. W 68. awans przypieczętował Raheem Sterling, popisując się uderzeniem zza pola karnego.

Wczoraj do półfinału awansowały także dwie londyńskie ekipy - Arsenal i Chelsea.

"Kanonierzy" po golu Daniego Ceballosa w doliczonym przez sędziego czasie gry pokonali na wyjeździe Sheffield United 2:1. Prowadzenie gościom dał Nicolas Pepe, który w 25. minucie wykorzystał rzut karny. W 87. wyrównał David McGoldrick.

Chelsea natomiast wyjazdową wygraną z Leicester City 1:0 zawdzięcza Rossowi Barkley'owi.

Stawkę półfinalistów uzupełnia Manchester United. "Czerwone Diabły" już w sobotę wygrały po dogrywce z Norwich City 2:1, a ich kolejnym rywalem będzie Chelsea.

Półfinały odbędą się 18-19 lipca na londyńskim Wembley.