Menu

Public Health England ostrzega: Koronawirus groźniejszy dla palaczy

Public Health England ostrzega: Koronawirus groźniejszy dla palaczy
Palacze, którzy zostaną zarażeni, mogą mieć znacznie poważniejsze powikłania, ponieważ ich płuca już na samym początku nie funkcjonują normalnie. (Fot. Getty Images)
Ostatnie badania z Chin wykazały, że palacze wyrobów tytoniowych są 14-krotnie bardziej narażeni na dotkliwe konsekwencje zarażenia koronawirusem. W świetle tych ustaleń, organ Public Health England wydał ostrzeżenie dla osób uzależnionych od nikotyny.
Reklama

"Wiemy, że palenie prowadzi do uszkodzenia płuc i dróg oddechowych, co powoduje szereg problemów z oddychaniem. Istnieją silne dowody na to, że Covid-19 atakuje właśnie układ oddechowy, w efekcie czego palacze są w gorszym położeniu" - przekazało Public Health England.

"Niewielkie, ale wiarygodne badanie z Chin wykazało, iż ryzyko konsekwencji dla palaczy jest 14-krotnie wyższe" - dodano.

Poza poważniejszymi powikłaniami, palenie samo w sobie zwiększa ryzyko złapania koronawirusa. Brytyjscy lekarze zwracają uwagę na ruch ze strony dłoni do ust, jaki wykonują palacze, torując wirusowi drogę do organizmu.

Problem dotyczy również palaczy wyrobów nietytoniowych - każde palenie uszkadza drogi oddechowe. (Fot. Getty Images)

"W świetle trwającej epidemii prawdopodobnie nie było w przeszłości lepszego powodu na rzucenie palenia. Nie tylko dla własnego zdrowia, ale również dla ochrony twojego otoczenia. Nigdy nie jest za późno, aby skończyć z nałogiem - niezależnie od wieku" - przekazał prof. John Newton z Public Health England.

Inna badanie, wykonane przez European Society of Anaesthesiology, wykazało niedawno, że w znacznie gorszym położeniu są osoby cierpiące na nadwagę - statystycznie to właśnie oni mają najwięcej powikłań związanych z zakażeniem.

Czytaj więcej:

Polacy najliczniejszą grupą palaczy w UK

Holandia: Marihuana na wynos

W bazie RAF powstanie kostnica na 5,4 tys. ciał

  Komentarze
  • Leon
   10 kwietnia, 09:17

   Profesorowie juz pokazali ze nadaja sie tylko do liczenia trupów nie leczenia jak udowodnili sa 0 i nie potrafia leczyć.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.05.2020
  GBP 5.030 złEUR 4.480 złUSD 4.088 złCHF 4.223 zł

  Sport


  Sport

  Reklama