Menu

Przyjaciółka zamordowanej 57-latki zbiera na sprowadzenie zwłok do Polski

Przyjaciółka zamordowanej 57-latki zbiera na sprowadzenie zwłok do Polski
57-letnia Elżbieta P. została brutalnie zamordowana przez własnego syna. (Fot. GoFundMe)
Zbiórkę na transport ciała zamordowanej przez własnego syna Elżbiety P. zorganizowała przyjaciółka rodziny. W ciągu 5 dni 100 osób wpłaciło w sumie ponad 2 tys. euro.
Reklama

Ciało 57-letniej Elżbiety P. znaleziono w domu w Ardee (hr. Louth) 8 stycznia przed południem. Przybyli na miejsce śledczy odkryli w domu siekierę. Jeszcze tego samego dnia aresztowany został syn zamordowanej, Tomasz.

12 lutego 32-latek usłyszał oskarżenie. Jak przekazał w sądzie sierżant Jim McCumiskey, po przedstawieniu mu oskarżenia, Polak odpowiedział jedynie: “Bez komentarza”. Tego samego dnia w sądzie dystryktowym w Droghedzie odbyła się pierwsza rozprawa, a kolejna zaplanowana jest na 17 lutego. Mężczyzna zeznawał za pośrednictwem połączenia wideo z sądu dystryktowego Cloverhill.

“Sąd zadecydował o pozostawieniu oskarżonego w areszcie do kolejnej rozprawy” - poinformował portal Her.ie.

Obrońca Polaka, Patrick Goodwin, wyraził poważne zaniepokojenie stanem psychicznym swojego klienta i poprosił o zwrócenie na niego szczególnej uwagi w areszcie.

Tymczasem przyjaciółka ofiary, Katarzyna Grajkowska, założyła na Go Fund Me zbiórkę na rzecz sprowadzenia ciała 57-latki do Polski. Jako cel wyznaczono €2 tys., jednak już po 5 dniach kwota została przekroczona.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 09.07.2020
  GBP 4.991 złEUR 4.474 złUSD 3.949 złCHF 4.208 zł

  Sport


  Sport

  Reklama