Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Przeprawy migrantów przez kanał La Manche w 2022 r. przekroczyły już liczbę z całego roku 2021

Przeprawy migrantów przez kanał La Manche w 2022 r. przekroczyły już liczbę z całego roku 2021
W sierpniu odnotowano rekordową, dzienną liczbę osób usiłujących przepłynąć do UK przez kanał La Manche - 1 295 osób na 27 łodziach. (Fot. Getty Images)
Liczba osób, które do tej pory przepłynęły przez kanał La Manche do UK w małych łodziach w tym roku, przekroczyła już sumę obejmującą cały rok 2021 – donosi BBC.
Reklama
Reklama

Ministerstwo Obrony podało, że w poniedziałek 601 migrantów przeprawiło się przez kanał w 19 łodziach, zwiększając dotychczasową tegoroczną ich liczbę do 28 592 osób. W 2021 roku całkowita liczba tych osób wynosiła 28 526 osób.

Home Office nie skomentował tych danych, stwierdzając, że byłoby to niestosowne w okresie żałoby narodowej. Nie ma jednak wątpliwości, że będą one problemem nowej minister spraw wewnętrznych, Suelli Braverman. W momencie powołania na to stanowisko zapowiedziała, że kontrola imigracji będzie dla niej najwyższym priorytetem.

Sąd Najwyższy wciąż rozpatruje skargę dotyczącą rządowego planu wysłania migrantów do Rwandy. Nawet jeśli to rozwiązanie zostanie uznane za legalne, na razie nie ma co liczyć na odsyłanie imigrantów.

Porozumienie z Rwandą mające zniechęcić migrantów do podróży do Wielkiej Brytanii, podpisała była minister spraw wewnętrznych Priti Patel w kwietniu. Jednak kilka osób ubiegających się o azyl oraz szereg organizacji charytatywnych działających na rzecz migrantów zakwestionowało legalność tego rozwiązania i wniosło skargę do sądu.

W krótszej perspektywie Home Office może szukać umocnienia relacji z władzami francuskimi, aby w pierwszej kolejności powstrzymać kolejnych chętnych do przeprawiania się przez kanał La Manche.

Czytaj więcej:

Europejski Trybunał Praw Człowieka interweniuje w UK i wstrzymuje pierwszą deportację do Rwandy

Rekordowa dobowa liczba nielegalnych imigrantów na La Manche

Albańskie gangi oferują imigrantom darmowy przejazd do Francji

W Wielkiej Brytanii w ciągu 18 miesięcy odesłano tylko 21 osób bez podstaw do azylu

Już ponad 25 tys. nielegalnych imigrantów na kanale La Manche w tym roku

Niemcy i Austria odnotowują znaczny wzrost nielegalnej migracji

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 02.12.2022
  GBP 5.4610 złEUR 4.6850 złUSD 4.4492 złCHF 4.7576 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama