Menu

Przed nami rekordowo zimna noc w UK

Przed nami rekordowo zimna noc w UK
W wielu regionach Zjednoczonego Królestwo będzie dziś najzimniej od początku roku. (Fot. Getty Images)
Wczorajszej nocy w Szkocji odnotowano -8,6 st. C, ale - jak ostrzegają synoptycy - arktyczne powietrze dziś w nocy pojawi się też w Anglii i Walii, doprowadzając do rekordowego spadku temperatur tej jesieni.
Reklama

Mieszkańcy Szkocji przeżyli rekordowo mroźną noc, ale najgorsze wciąż przed nimi - ostrzegają dziś brytyjskie media. Prognostycy szacują, że temperatura w Szkocji spadnie dziś do -9 st. C; wczoraj wynosiła -8,6 st. C.

Mróz chwyci też w Anglii i Walii, gdzie arktyczny front atmosferyczny doprowadzi do spadku temperatur nawet do poziomu -7 st. C. W samym Londynie - według aktualnych informacji - mają być 2 stopnie na minusie. 

Eksperci ds. pogody ostrzegają, że mróz i duża wilgotność powietrza objawiać się będą problemami z widocznością oraz śliskimi drogami. Ostrzeżenia wydano zwłaszcza dla środkowej i południowo-wschodniej Anglii.

Alarmy pogodowe związane z nagłym ochłodzeniem zaczęły obowiązywać niedługo po tym, jak wiele regionów w Anglii i Walii zostało zalanych. Niektóre wioski wciąż borykają się z problemami związanymi z uszkodzoną infrastrukturą.

Synoptycy zauważyli, że w Szkocji odnotowano już pierwsze opady śniegu, a w najbliższych dniach można się ich spodziewać również na północy Anglii.

Specjalista pogodowy z Met Office, Alex Burkill, ocenił, że choć Wielka Brytania znajduje się obecnie pod wpływem bardzo silnego frontu arktycznego, tak niskie temperatury nie utrzymają się zbyt długo. "Możemy spodziewać się, że pod koniec tygodnia się ustabilizują" - wskazał ekspert.

W ciągu dnia temperatury w Anglii mają być dwucyfrowe - od 10 do 12 st. C. W Szkocji będzie znacznie zimniej, a dodatkowo - zwłaszcza na wschodzie - należy spodziewać się niewielkich opadów deszczu.

Czytaj więcej:

Meteorolodzy: Do UK nadchodzi ekstremalnie mroźna zima

Pierwszy śnieg w Londynie? Meteorolodzy podali datę

Początek zimy w UK: Opady śniegu i temperatury -8 st. C.

  Komentarze
  • Hubert dworniok
   18 listopada 2019, 19:11

   W polsce mamy zimniejsze zimy i nikt nie placze z tego powodu,

  • Ja
   19 listopada 2019, 06:26

   No i zaczyna się sprawdzać .Do -20tu i metra śniegu brakuje ale to kwestia czasu😉😉😉😉😉

  • Ty
   20 listopada 2019, 07:12

   Hubert, dobrze ale w Polsce nie ma takiej wilgotności jak w UK i temperatury są odczuwalne inaczej, nie muszę dodawać że to jest wyspa? Nie zmienia to faktu że przy -5 już dla niektórych jest to klęska żywiołowa.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 08.04.2020
  GBP 5.143 złEUR 4.536 złUSD 4.180 złCHF 4.299 zł

  Sport


  Reklama