Menu

Przed nami kilka dni burzy i deszczów w UK

Przed nami kilka dni burzy i deszczów w UK
To już koniec słonecznej sielanki na Wyspach. (Fot. Getty Images)
Świąteczna gorączka już za nami, nadszedł też koniec wysokich temperatur i słonecznej pogody. Jak informują dziś synoptycy, Brytyjczycy muszą przygotować się na deszczowe i burzowe dni, które potrwają nawet do końca tygodnia.
Reklama

Dziś na Wyspach będzie jeszcze sucho, ale nad całym krajem powoli będzie się chmurzyć. Jutro spodziewane są silne ulewy i burze - zwłaszcza w Londynie i w południowych częściach kraju.

Niestabilna pogoda będzie się dawać wszystkim we znaki aż do soboty, przynosząc w ciągu kolejnych dni również wichury, a nawet grad. Eksperci od pogody szacują, że deszczowo może być nawet do niedzieli, a być może również w kolejnym tygodniu.

"Temperatury będą raczej mieścić się w dolnej granicy tych, których zazwyczaj doświadczamy o tej porze roku" - dodali prognostycy z rządowej agencji Met Office.

"Pogoda lubi płatać nam figle w końcówce kwietnia i na początku maja. Istnieje spora szansa, że codziennie doświadczymy silnych opadów deszczu i innych nieprzyjemnych zjawisk" - przekazali.

Wyspiarze nie mogą jednak mieć powodów do narzekań po tym, jak we wszystkich czterech krajach Zjednoczonego Królestwa odnotowano niespotykanie wysokie temperatury podczas świąt. Rekordy ciepła padły zarówno w Anglii jak i Szkocji, Walii oraz Irlandii Północnej.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 04.06.2020
  GBP 4.954 złEUR 4.435 złUSD 3.957 złCHF 4.119 zł

  Sport


  Sport

  Reklama