Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Protesty w Londynie: 113 aresztowanych. Dzisiaj kolejne blokady

Protesty w Londynie: 113 aresztowanych. Dzisiaj kolejne blokady
Większość osób zatrzymano za zakłócanie porządku publicznego. (Fot. Getty Images)
Londyńska policja aresztowała wczoraj ponad 100 spośród tysięcy aktywistów, którzy protestują przeciwko bierności rządu wobec zmian klimatu. Demonstranci blokują najbardziej ruchliwe punkty brytyjskiej stolicy, jak Oxford Circus i most Waterloo - informuje BBC.
Reklama
Reklama

Grupa Extinction Rebellion, która wzywa rząd do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do zera do 2025 r., chce "zamknąć Londyn" na kolejne dwa tygodnie.

Aktywiści rozbili obozy na moście Waterloo, Parliament Square i Oxford Circus i apelują o "wsparcie", aby utrzymać dzisiaj blokady w kluczowych miejscach brytyjskiej stolicy. Drugi dzień akcji obejmie m.in. przemówienia na Parliament Square na temat sposobów przeciwdziałania zmianom klimatu - donosi BBC.

Obóz na Oxford Street. (Fot. Getty Images)

Transport for London poinformował, że trasy autobusów mogą być zmienione i zaapelował do podróżnych o odpowiednie planowanie podróży.

Met Police podała, że do godz. 6:00 nad ranem aresztowała już 113 osób. Większość z nich została zatrzymana pod zarzutem zakłócania porządku publicznego, podczas gdy pięć osób aresztowano za zniszczenie drzwi wejściowych do siedziby potentata rynku paliwowego, brytyjsko-holenderskiej firmy Shell.

Wczoraj demonstranci zablokowali m.in. most Waterloo, przemieniając go w ogród, a także skrzyżowanie Oxford Circus, gdzie postawili w poprzek wielką różową łódź. Część aktywistów przyczepiła się łańcuchami do pojazdów, uniemożliwiając ich ruch i powodując dalsze zakłócenia.

Przedstawiciele Extinction Rebellion podczas niedawnej akcji rozebrali się w brytyjskiej Izbie Gmin, próbując przerwać jedną z debat dotyczących Brexitu.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 29.06.2022
  GBP 5.4215 złEUR 4.6809 złUSD 4.4533 złCHF 4.6611 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama