Menu

Primark wprowadza wspólne przymierzalnie

Primark wprowadza wspólne przymierzalnie
Decyzja o wspólnych przebieralniach wywołała w internecie burzę. (Fot. Getty Images)
Pod wpływem skarg transseksualnych klientów sieć Primark wprowadziła do swoich dwóch sklepów w Wielkiej Brytanii wspólne przymierzalnie dla kobiet i mężczyzn - informuje 'Metro'.
Reklama

Pierwsze przebieralnie unisex są częścią nowych sklepów w Bluewater w Kent i Hastings w Sussex. 

Decyzja detalisty wywołała w internecie burzę. "O mój Boże, więc Primark ma przebieralnie, z których korzystają mężczyźni i kobiety... Nie byłabym szczęśliwa, gdybym miała świadomość, że obok kabiny, w której przebieram się ja lub moja córka, jest jakiś mężczyzna" - napisała na Twitterze @missjerrilee.

Dyskusja zeszła m.in. na techniczne niedopasowanie pomieszczeń w Primark do nowego pomysłu firmy. Zwrócono uwagę, że gdyby zamiast boksów z zasłoną, wprowadzono kabiny z zamykanymi drzwiami, to rozmowa o uniwersalnych przebieralniach dla kobiet i mężczyzn wyglądałaby inaczej.

Dyskusja zeszła m.in. na techniczne niedopasowanie pomieszczeń w Primark do nowego pomysłu firmy. (Fot. Getty Images)

"To oburzające. Kobiety powinny czuć się bezpiecznie podczas zakupów. Nie macie nawet drzwi, więc każdy może na nas wpaść. Będziemy bojkotować Primarka!" - grozi z kolei użytkownik o nazwie @BabziJo.

Byli też i tacy, którym pomysł odzieżowego giganta bardzo się spodobał. "To świetna wiadomość. Jako para osób niepełnosprawnych często musimy pomagać sobie nawzajem w ubieraniu się i wspólnie chodzić do przymierzami. Nie każdy sklep na to pozwala. Wszytko zależy od personelu" - dzieli się swoją opinią internautka Heather.

"H&M ma wspólne przymierzalnie, Uniqlo ma wspólne przymierzalnie, supermarkety również. Dlaczego w takim razie robi się wielki problem z tego, że Primark też chce być w XXI wieku?" - zaznacza @Ed_Jennings.

Neutralne płciowo przymierzalnie do wszystkich swoich sklepów wprowadzia w 2017 r. sieć Topshop.

  Komentarze
  • XXX
   20 marca, 10:39

   Chwila Googlowania mowi, ze ludzie trans stanowia 0.1-0.5% spoleczenstwa, zaleznie od kraju. Jak najbardziej, podporzadkujmy wszystko wszystkim mniejszosciom, nawet tym sladowym... Niech 99.5% ludzi sie zamknie i dostosuje, a i jeszcze za to zaplaci!

  • Ja
   20 marca, 10:49

   No i tak powinno być. Nie każdy facet to gwalciciel...

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 09.12.2019
  GBP 5.091 złEUR 4.283 złUSD 3.870 złCHF 3.909 zł

  Sport


  Reklama