Menu

Prezydent Trump zażartował o Grenlandii. Mieszkańcy czują się zażenowani

Prezydent Trump zażartował o Grenlandii. Mieszkańcy czują się zażenowani
Trump opublikował kontrowersyjny tweet, na który zareagował cały świat. (Fot. Getty Images/Twitter)
Donald Trump opublikował na Twitterze przerobione zdjęcie, na którym można zobaczyć wybrzeże Grenlandii z charakterystycznymi, małymi domkami oraz gigantycznym biurowcem Trump Tower. 'Obiecuję nie robić tego Grenlandii' - podpisał swój tweet prezydent USA.
Reklama

Na zdjęciu zobaczyć można złoty wieżowiec liczący ponad 200 metrów, który wyróżnia się na tle prostych, drewnianych domków w grenlandzkiej wiosce.

Tweet pojawił się po tym, jak prezydent USA potwierdził, że wyraził zainteresowanie zakupem Grenlandii od Danii. Dodał jednak, że "nie jest to priorytet jego administracji".

Zainteresowanie Donalda Trumpa duńskim terytorium ujawniono w ubiegłym tygodniu, gdy omawiał pomysł na spotkaniu z doradcami.

"Jest to strategiczne miejsce i będziemy nim zainteresowani, ale najpierw trochę z nimi porozmawiamy" - miał przekazać Trump.

Premier Danii Mette Frederiksen oficjalnie wykluczyła możliwość sprzedaży Grenlandii. (Fot. Getty Images)

Premier Danii Mette Frederiksen przekazała, że ​​Grenlandia "nie jest na sprzedaż", a "pomysł Trumpa to abstrakcja".

"Grenlandia nie jest duńska. Grenlandia należy do Grenlandii. Mam nadzieję, że zamiary Trumpa nie były poważne. Jesteśmy otwarci na biznes, ale nie jesteśmy na sprzedaż" - dodała Frederiksen.

Prezydent USA planuje odwiedzić Danię we wrześniu br. w ramach swojej podróży po Europie. "Wiele rzeczy da się zrobić" - zapowiedział tajemniczo dziennikarzom w New Jersey, dodając, że "utrzymanie Grenlandii kosztuje Danię ponad 700 mln dolarów rocznie".

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 18.09.2020
  GBP 4.881 złEUR 4.457 złUSD 3.759 złCHF 4.138 zł

  Sport


  Sport

  Reklama