Menu

Prezydent Polski zapewnia, że pandemia jest pod kontrolą

Prezydent Polski zapewnia, że pandemia jest pod kontrolą
Prezydent Polski przebywa obecnie w Watykanie. (Fot. Getty Images)
Pandemia nie jest w odwrocie, ale jest pod kontrolą w naszym kraju - ocenił prezydent Polski Andrzej Duda. Dodał, że z przekazanych mu informacji wynika, iż do połowy października można się spodziewać wzrostu zachorowań, ale od połowy października spodziewa się wypłaszczenia krzywej.
Reklama

Polski resort zdrowia poinformował wczoraj o stwierdzeniu 1 587 nowych przypadków koronawirusa, rekordowej dobowej liczbie zakażeń od początku epidemii. Najwięcej, 295 przypadków, zanotowano w woj. mazowieckim.

"Pandemia nie jest w odwrocie, ale jest pod kontrolą w naszym kraju, podkreślam to od samego początku. Nie brakuje ani łóżek w szpitalach, ani respiratorów, jest odpowiedni zapas na to przygotowany" - oznajmił prezydent podczas briefingu prasowego w Watykanie.

Podkreślił, że rozmawiał na temat sytuacji w kraju z szefem polskiego organu GIS, który odpowiada za kwestie zdrowotne, i usłyszał od niego, że "w okresie połowa - koniec września do połowy października jest spodziewany wzrost liczby zakażeń ze względu na powroty z wakacji, powroty do pracy i do szkół".

"To były procesy, które były nieuchronne, dlatego że faktem jest to, że pandemia koronawirusa jest" - wskazał prezydent.

Prezydent ocenił, że "Polsce udało się stosunkowo bardzo nad tą pandemią zapanować". Według niego "nie było ani jednej sytuacji jakiegoś dużego kryzysu, nigdy w Polsce nie brakło łóżka w szpitalu i nikomu nigdy nie brakło respiratora, a ludzie generalnie przechodzą koronawirusa stosunkowo łagodnie". Podkreślił, że należy być wyjątkowo ostrożnym w przypadku osób starszych i mających choroby współistniejące.

"Natomiast jest wzrost zachorowań, ale cały czas panujemy nad tą pandemią, nie ma dzisiaj żadnego zagrożenia wybuchem, jest wzrost, który był przewidywany i prawdopodobnie możemy się spodziewać, że do połowy października mogą być jeszcze wzrosty, tak mnie informowano, a spodziewamy się od połowy października wypłaszczenia" - oznajmił prezydent.

Tymczasem badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 1 584 osób. To o 3 mniej niż wyniósł piątkowy rekord. Z powodu COVID-19 zmarły kolejne 32 osoby, to najwięcej od 18 lipca, gdy odnotowano 30 zgonów. Najmłodsza z nich miała 38 lat - wynika z dzisiejszej statystyki Ministerstwa Zdrowia.

Czytaj więcej:

Do Polski trafi 1,5 mln szczepionek przeciw grypie

Sąd Najwyższy stwierdził ważność wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta

Kolejne miasto w UK rozważa zerwanie stosunków z polskim miastem

Kinga Duda została społecznym doradcą prezydenta RP

  Komentarze
  • Tvn mi fryga
   26 września, 08:29

   A na Tvn, pomiedzy wiadomosciami o LBGT, mówią, że juz po nas, że nas korona załatwi i że jest tragedia i, że testy sie skonczyły i, że strajki protesty i, że koniec świata, wyglądam za okno a tam słońce, piekna pogoda i wszystko po staremu

  • Dzis protest
   26 września, 09:56

   w Krakowie zaczyna sie o 11:00 wolne media youtube niezaleznatelewizja

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.10.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.589 złUSD 3.886 złCHF 4.274 zł

  Sport


  Sport

  Reklama