Menu

Premier Polski: Chcemy dogonić Zachód i dogonimy

Premier Polski: Chcemy dogonić Zachód i dogonimy
Premier Polski wskazał, co jego zdaniem należy zrobić, aby dogonić Zachod. (Fot. Getty Images)
Chcemy dogonić Zachód i dogonimy - zadeklarował premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej PiS w Bydgoszczy. Jak wskazał, mają się do tego przyczynić: programy społeczne i realizacja celów rozwojowych przy jednoczesnym zachowaniu stabilności finansów publicznych.
Reklama

Premier informując o pracy swojego rządu powiedział, że znalazł on "środki na program budowy dróg z budżetu polskiego, a nie z budżetu unijnego".

Mateusz Morawiecki wyjaśnił, że chodzi mu o budowę dróg powiatowych i gminnych. "To 10 miliardów wydane w około 12 - 15 miesięcy" - podkreślił. Morawiecki mówiąc o środkach kierowanych na cele rozwojowe, wymienił jeszcze, poza funduszem dróg samorządowych, odbudowę połączeń autobusowych.

Z drugiej strony - podkreślił - rząd skierował też środki budżetowe na wprowadzenie programów społecznych, w tym programu 500+. Premier ocenił, że program ten przyczynił się do "zmiany życia polskich rodzin".

Premier poinformował też o "trzecim filarze" działań rządu stabilnych finansach publicznych. "To coś, co naszym przeciwnikom wydawało się niemożliwe. (...) Wszystko to podparte jest naszymi ideami, naszymi marzeniami o wspaniałej Polsce. Naszymi marzeniami i patriotyzmem o Polsce silnej, Polsce, która wybija się na należne jej miejsce" - wskazał Morawiecki. 

Zdaniem szefa rządu, po czterech latach rządów PiS, każdy Polak powinien zadać sobie pytanie: czy teraz żyje się lepiej, czy żyło się lepiej cztery, pięć lat temu. "Teraz jest dobry czas dla Polski, ale na to pytanie muszą odpowiedzieć sobie wszyscy rodacy" - dodał.

Czy Polska gospodarka dogoni Zachód? (Fot. Getty Images)

  Komentarze
  • Polak
   24 sierpnia 2019, 14:23

   Dzień dobry Państwu. Chciałem tylko powiedzieć, że wyborcy Platformy itp. mają wykształcenie podstawowe niepełne. Dziękuję

  • Leon
   24 sierpnia 2019, 15:42

   Schetyna z PO posiada nieukonczona zawodowke !

  • Przemko
   24 sierpnia 2019, 16:48

   Jeśli sąsiadowi skończyło się paliwo w Mercu a ja jadę za nim hulajnoga - to owszem - w koncu go dogonie, ale to wciąż będzie brudna hulajnoga...

  • MAGISTER "PO"
   24 sierpnia 2019, 18:09

   Chcialem tylko stwierdzic fakt. PiS to komunisci ! . Wyborcy PiS no coz jest nadzieja na kiedys naukowcy znajda lek na glupote . Dziekuje .

  • Jaro
   24 sierpnia 2019, 21:32

   Precz z PiS i kościołem zamiast do przodu to już się cofnelismy o 40 lat. Czego te twarze pokazujecie na Londynu.

  • Pieszczoszek
   24 sierpnia 2019, 23:14

   polak i leon to psy pisu czlowiek po podstawowce jest zbyt inteligentny zeby pracowac dla pisu a te 2wa cymbalki to trole

  • KsiądzTeofil
   25 sierpnia 2019, 05:56

   To jakie wykształcenie mają wyborcy PiSu? Ehhehehehe - zerówkę:)))

  • Hehehehe
   25 sierpnia 2019, 07:43

   "Stabilne finanse publiczne" co je będzie zasilać? stadnina z Janowa po pisowskiej "restrukturyzacji" i przejściu na hodowlę bydła a dalej przynosząca straty 3 mln, "zrepolonizowana" stocznia Nauta z 58 milionami strat, a może te kopalnie które musiał przejąć Tauron i dopłacić do nich prawie pół miliarda?

  • Klimek
   25 sierpnia 2019, 08:13

   Tak tak. Tylko ceny sa zachodnie. Reszta zmierza na wschod - zarobki rosyjskie I rygor wladzy jak w chinach

  • Ggg
   25 sierpnia 2019, 08:37

   Ipsos: 72 proc. wyborców z wykształceniem podstawowym zagłosowało na PiS.
   Tyle w temacie.Znowu nie ślimaka o co chodzi,dostaną 500+ i morda w kubek.I głosować na PiS.

  • Patokomunisci
   25 sierpnia 2019, 09:38

   Witam. Chcialem powiedziec ze PoPis uzywa emocji do manipulacji wyborcami. Zero planu na Polske. Ze logicznych argumentow. Pis i Po to zlodzieje. Kazdy wyborca glosujacy na nich zapisuje sie w historii jak ponad czasowy naiwniak bez mozgu. Lepiej byc rzadzanym przez wariatow niz zlodzeji.

  • H M
   26 sierpnia 2019, 04:05

   Tak oni to wszystko osiągną zadłużając kraj , i co pół roku podnosząc ZUS małym lokalnym firmą które ledwo dyszą bo są ciągle duszone biurokracją , podatkami i ZUS . Potem się dziwią że business ucieka za granicę nie koniecznie do UK , jest wiele państw europejskich które mają niski ZUS , niskie podatki i co najważniejsze przejrzyste i stabilne przepisy podatkowe. Wątpię by Polska miała własne środki finansowe , jeszcze nie tak dawno pan Morawiecki mówił w Bydgoszczy że te 500 plus i te inne rzeczy są na kredyt . Coś pan Morawiecki nie mówisz pan prawdy . W tym kraju niszczona jest ekologia , na potęgę wycina się drzewa w miastach i lasach dla jednorazowego zysku ekonomicznego nie patrząc na skutki w przyszłości . Pytanie jest takie , ile drzew posadzono w zamian? Tak jest właśnie w Polsce. Tam gdzie komuniści są u władzy , tam nie będzie dobrze , przykładem jest Wenezuela.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 04.06.2020
  GBP 4.954 złEUR 4.435 złUSD 3.957 złCHF 4.119 zł

  Sport


  Sport

  Reklama