Menu

Premier May przekazała kondolencje po katastrofie w Leicester

Premier May przekazała kondolencje po katastrofie w Leicester
W okolice stadionu przybywają tłumy ludzi, aby wyrazić solidarność z rodzinami ofiar. (Fot. Getty Images)
Brytyjska premier Theresa May przekazała kondolencje dla rodzin i bliskich ofiar sobotniej katastrofy helikoptera należącego do właściciela klubu piłkarskiego Leicester City Vichaia Srivaddhanaprabhy, w której zginęło pięć osób.
Reklama

"Moje myśli są z członkami rodziny, przyjaciółmi i fanami (klubu piłkarskiego) związanymi z tragiczną katastrofą przed stadionem Leicester City w sobotni wieczór. Wszechobecne wyrazy żałoby są świadectwem tego, jak wiele ludzi zetknęło się z tymi, którzy byli na pokładzie" - przekazała szefowa rządu.

Wczoraj wieczorem klub piłkarski Leicester City potwierdził, że Srivaddhanaprabha był wśród ofiar sobotniej katastrofy swojego śmigłowca w Leicester. Helikopter, na którego pokładzie były jeszcze cztery inne osoby, rozbił się w pobliżu King Power Stadium krótko po starcie po zakończonym meczu Premier League przeciwko West Ham United. Żadna z pięciu osób na pokładzie nie przeżyła wypadku.

Według oświadczenia policji hrabstwa Leicestershire, w wypadku zginęła również Polka - pasażerka Izabela Lechowicz, która sama także była doświadczonym pilotem i instruktorem lotnictwa. Pozostałymi ofiarami była dwójka współpracowników - Nursara Suknamai i Kaveporn Punpare - oraz pilot Eric Swaffer. Formalna identyfikacja zmarłych dopiero nastąpi, ale policja już potwierdziła ich tożsamość.

Policja podkreśliła, że rodziny Polki i pilota Erica Swaffera poprosiły o uszanowanie ich prywatności i zaapelowały o to, aby media nie próbowały się z nimi kontaktować.

Władze Leicester zapowiedziały, że dziś na stadionie zostanie wystawiona księga kondolencyjna, do której będą mogli wpisywać się kibice drużyny. Jednocześnie podjęto deczyję o odwołaniu zaplanowanego na ten sam dzień meczu pucharowego z Southampton.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.06.2020
  GBP 4.919 złEUR 4.386 złUSD 3.912 złCHF 4.064 zł

  Sport


  Sport

  Reklama