Premier League: Drużyna Fabiańskiego awansowała na czwarte miejsce

West Ham United pokonał dzisiaj u siebie Tottenham Hotspur 2:1 w derbach Londynu. (Fot. Getty Images)
West Ham United, którego bramkarzem jest Łukasz Fabiański, pokonał dzisiaj u siebie Tottenham Hotspur 2:1 w derbach Londynu w 25. kolejce angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. Dzięki temu 'Młoty' awansowały na czwarte miejsce w tabeli.

Zwycięstwo gospodarzom dały bramki Michaila Antonio w piątej i Jesse'ego Lingarda w 47. minucie. "Koguty" odpowiedziały tylko raz, kiedy w 64. minucie Brazylijczyk Lucas Moura wykorzystał dośrodkowanie Walijczyka Garetha Bale'a i pokonał Fabiańskiego głową, nie dając polskiemu bramkarzowi żadnych szans.

West Ham ma 45 punktów, o jeden mniej od Manchesteru United i Leicester City, ale te zespoły jeszcze w tej kolejce nie grały. Ich rywalami będą, odpowiednio, Newcastle United i Aston Villa. Tottenham jest dopiero dziewiąty z 36 punktami.

W tabeli pewnie prowadzi Manchester City, który zgromadził 56 punktów i też czeka na swój dzisiejszt mecz z Arsenalem w Londynie.

Wczoraj czwartą ligową porażkę z rzędu poniósł broniący tytułu Liverpool, który przegrał na własnym stadionie z lokalnym rywalem Evertonem 0:2. "The Toffees" zwyciężyli na tym stadionie po raz pierwszy od 1999 roku.

W innym wczorajszym meczu Southampton, w składzie z Janem Bednarkiem, zremisował u siebie z Chelsea Londyn 1:1.