Menu

Premia Stocha za zwycięstwo w Raw Air zmniejszona o połowę

Premia Stocha za zwycięstwo w Raw Air zmniejszona o połowę
Kamil Stoch - zdj. z 10 marca, gdy wygrał zawody Raw Air. (Fot. Getty Images)
Premia dla Kamila Stocha za zwycięstowo w turnieju skoków Raw Air została zmniejszona prawie o połowę ze względu na fakt, że również niemal połowa zawodów została odwołana - poinformowała Norweska Federacja Narciarska (NSF).
Reklama

Raw Air składa się z 16 punktowanych prób - wszystkich konkursowych serii i kwalifikacji. Zawody odbywają się na czterech skoczniach w Oslo, Lillehammer, Trondheim i Vikersund. Premia za zwycięstwo w punktacji generalnej Raw Air ustalona została na 60 tysięcy euro .

Tegoroczny turniej został przerwany mniej więcej w połowie ze względu na epidemię koronowirusa po kwalifikacjach w Trondheim, lecz przed rozpoczęciem się konkursów na skoczni Granasen w tym mieście.

Na pytanie o wysokość premii w zaistniałej sytuacji, NSF wyjaśniła PAP, że została zmniejszona ze względu na odwołane konkursy w Trondheim i Vikersund.

"My, podobnie jak FIS i inni organizatorzy imprez sportowych, nie wypłacamy premii za zawody, które się nie odbyły. W ten sposób premia za zwycięstwo w Raw Air, w którym przeprowadzono dziewięć z 16 punktowanych serii skoków wyliczona została na 33 750 euro" - wyjaśnił dyrektor ds. organizacji zawodów i imprez przy NSF Terje Lund.

Dodał, że pieniądze są już w drodze. "Jeżeli nie pojawiły się na kontach zawodników, to nastąpi to w najbliższych dniach" - zapewnił.

Turniej Rav Air był ostatnim akordem sezonu PŚ. Trofeum za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zdobył Austriak Stefan Kraft.

Czytaj więcej:

Norweskie media: Stoch po mistrzowsku poradził sobie z wiatrem

PŚ w skokach: Siedmiu Polaków w konkursie w Trondheim

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama