Menu

Pracownicy Greggsa z dużą premią. Firma zarobiła krocie

Pracownicy Greggsa z dużą premią. Firma zarobiła krocie
Greggs odnotował rekordowy zysk. (Fot. Getty Images)
Pracownicy sieci Greggs otrzymają niezapowiedziany wcześniej bonus finansowy - ujawniły wczoraj brytyjskie media. Decyzja w tej sprawie zapadła po tym, jak gigant na rynku kanapek i przekąsek odnotował rekordowy wzrost zysków w 2019 r.
Reklama

W opublikowanym raporcie finansowym wykazano, że wprowadzenie wegańskich przekąsek do oferty i podjęcie próby dotarcia do "klienta wieczornego" przełożyły się na rekordowy wzrost sprzedaży. W sumie Greggs w ubiegłym roku zarobił 13,5 proc. niż rok wcześniej.

Eksperci szacują, że łączny zysk za ubiegły rok, po odliczeniu podatków i kosztów operacyjnych, wyniesie ponad £111 mln.  Dla porównania, w 2018 r. zysk "na czysto" wyniósł £89 mln.

W związku z dobrymi wieściami finansowymi, zarząd firmy podjął decyzję o przeznaczeniu dodatkowej kwoty na premie dla pracowników. W sumie na ten cel zarezerwowano dodatkowe £7 mln - kwota ta zostanie podzielona pomiędzy ok. 20 tys. pracowników.

Firma była zaskoczona popularnością wegańskich przekąsek i zamierza teraz skupić właśnie na nich. (Fot. Getty Images)

"Udało nam się zakończyć wyjątkowy rok dla Greggsa. Zrobiliśmy wiele, aby być najbardziej atrakcyjnym lokalem gastronomicznym dla osób pędzących do pracy czy wracających do domu" - przekazał Roger Whiteside, szef Greggsa.

Dodał, że w 2020 r. firma skupi się na promowaniu wegańskiej oferty, wprowadzając mnóstwo nowych produktów bez dodatku mięsa.

Czytaj więcej:

Greggs robi zapasy na Brexit. Obawia się znacznych braków

  Komentarze
  • Ana
   10 stycznia, 12:22

   Boss dostanie £10.000 a sprzedawca£ 50.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 21.09.2020
  GBP 4.876 złEUR 4.480 złUSD 3.796 złCHF 4.156 zł

  Sport


  Sport

  Reklama