Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Pracownicy Amazona w UK twierdzą, że ich przerwy na toaletę są "wyliczane co do minuty"

Pracownicy Amazona w UK twierdzą, że ich przerwy na toaletę są "wyliczane co do minuty"
Pracownicy Amazona skarżą się na warunki pracy i niskie wynagrodzenia. (Fot. Getty Images)
Pracownicy magazynu Amazon w Coventry w Wielkiej Brytanii twierdzą, że muszą pracować bez możliwości pójścia do toalety, a jeśli to zrobią, 'są rozliczani z każdej minuty'. Co więcej, ich zdaniem menadżerowie magazynu 'śledzą w czasie rzeczywistym wydajność i czas pracowników'.

Reklama
Reklama

Zatrudnieni przez Amazona pracownicy magazynu w Coventry dołączyli niedawno do związku zawodowego GMB, aby walczyć z nadużyciami ze strony swojego pracodawcy. W środę zorganizowali pierwszy w historii strajk w sprawie płac oraz budzących wątpliwości warunków pracy. 

Jak oceniło dwóch pracowników - Darren Westwood i Garfield Hilton - "roboty są traktowane lepiej niż ludzie". Zatrudnieni mają być m.in. karceni, jeśli odejdą od stanowiska pracy na kilka minut.

"Problem polega na tym, że gdy zatrzymujesz pracę, chcą wiedzieć dlaczego. Jeśli nie ma cię przez kilka minut, widzą to w systemie. Pytają, czy brałeś przerwę na toaletę" - przekazali.

Garfield Hilton, który ma cukrzycę, zwrócił uwagę, że nie zawsze ma możliwość znalezienia toalety w pobliżu swojego stanowiska pracy, a proces jej znalezienia, załatwienia swojej sprawy i powrotu może zająć 15 minut. "Będą się ciebie pytać, co robiłeś" - przekazał mężczyzna.

Jak donosi NDTV, to jednak nie wszystko. Kierownicy magazynu mają bowiem śledzić również wydajność i czas swoich pracowników w czasie rzeczywistym. Rzecznik Amazona przekazał, że "wydajność jest mierzona tylko wtedy, gdy pracownik jest na swoim stanowisku i zalogował się, w celu wykonywania pracy".

"Jeśli pracownik się wyloguje, co może zrobić w dowolnym momencie, system mierzący wydajność jest zatrzymywany" - zapewnił.

Amazon zatrudnia na Wyspach 75 tys. pracowników. System, z którego korzysta, musi być jednak dostosowany do brytyjskiego prawa, które jest inne niż to w USA. (Fot. Getty Images)

Amazon dodał także, że tylko 178 z jego 2 000 pracowników w magazynie w Coventry zagłosowało za strajkiem.

Firma, który zatrudnia 75 tys. osób w Wielkiej Brytanii, w ubiegłym roku podniosła płacę "na start" dla wszystkich o 50 pensów do minimum £11,45 w Londynie i £10,50 poza stolicą. Amazon gwarantuje także regularne podwyżki przez pierwsze 3 lata od zatrudnienia. 
 

Czytaj więcej:

Portal VICE ujawnił "dystopijny system śledzenia pracowników Amazona"

Amazon zostanie pozwany przez UK za stosowanie na swojej stronie "tajnego algorytmu"

USA: Amazon planuje zwolnić ponad 18 tys. pracowników

Amazon zamknie trzy duże magazyny w UK. Zagrożonych jest 1,2 tys. miejsc pracy

Pierwszy strajk pracowników Amazona w UK. "Roboty w magazynie są lepiej traktowane niż my"

  Komentarze
  • Jprd
   28 stycznia, 15:29

   jak sobie dajesz tak masz, widać ilu miało jaja na strajk a reszta pipek będzie harować do 80 za grosze....

  • Piwo suche
   28 stycznia, 16:16

   Jak woziłem paczki z habu na Hemmel Hemosted to przyjechał Bezsos i tak milutko z zadowoleniem sie uśmiechał, że mu tak interes dobrze idzie i tylu ludzi na jego wybryki finansowe zap--dala. .... a ja go miałem na rzut cegłą .... ech!

  • Adam
   28 stycznia, 16:22

   Ta firma to porażka. Rok zmarnowanego życia powinien być zakaz otwierania Amazona w każdym państwie.

  • Pracuś
   28 stycznia, 18:52

   To tak jak w ASOS w Barnsley. Nie ma cie 11 minut bo idziesz do toalety, a oni pytają dlaczego tak długo, bo według ich 8 minut to wystarczająco dużo czasu.

  • Czytelnik anonimowy
   28 stycznia, 19:43

   U nas w Peterborough (Cambridgeshire)lepiej placa £12,35. Praca jak praca, jak ktos przychodzi do pracy na pogaduchy to nie polubi tej pracy...

  • Goclawa
   28 stycznia, 20:40

   Pracowałam tam 1,5 roku na temporary… kilka dni temu mnie zwolnili przez to ze magazyn w hemel się zamyka.. to jest chore..

  • Juhas
   28 stycznia, 20:45

   Jako były (na szczęście) pracownik Farmazona (i to nie zasuwacz na pakowaniu czy pickowaniu z wyśrubowanymi normami, dział problem solve) odradzam każdemu szanującemu swoje zdrowie fizyczne i psychiczne pracę w tym kołchozie. To jest kwintesencja współczesnego niewolnictwa, na każdym poziomie. Poza tym Farmazon ma najgorszą jakość sprzedawanych produktów. Ludzie powinni banować zakupy w tym chlewie.

  • JoBo patol z materaca
   28 stycznia, 21:01

   U nas klient, który był kiedyś menadżerem piłkarskim, zaczął coś kombinować z obserwowaniem ludzi przez kamery. Niby mogą ( kamery były długie lata, ale sprawdzano zapis w razie wypadku, czy jakichś BARDZO problematycznych sytuacji ), ale są " furtki ", których nie wzięli pod uwagę. W poniedziałek dostaną pismo, że blisko 100 osób ma objawy stresu z tego powodu. Będzie jazda ! Sami tego chcieli.

  • Co za ble ble pisane
   28 stycznia, 22:09

   Pracuje juz 8 lat z Amazon… od początku jak tylko zaczolem chodzę do WC i siędzie ile chce… nigdy nie miałem z tym problemów a juz przeżyłem 5 GM, 8 OM i do tego 12 AM… co za bzdety… szanujcie sie w pracach… ja nie znasz swojego kontraktu to masz co masz…

  • Yogi
   28 stycznia, 23:12

   Pracowalem kiedys w amazonie jako tim lider i malem pod sobom ludzi ale mnie zwolnili bo bylem za mietki.

  • Z Peterborough
   29 stycznia, 06:19

   Czytelnik anonimowy ty właśnie pokazałeś że jesteś typowym niewolnikiem zdobiącym wszystko dla swego pana i nie płacą 12.35 tylko stawkę minimalną moćku 9.50

  • JoBo patol z materaca
   29 stycznia, 09:40

   @Z Peterboro'. 9,50, to może tobie płacą. I co ma wpis @Czytelnika do typowego niewolnika ? Że ktoś dobrze i uczciwie pracuje ? Ty na pewno robisz, co chcesz w pracy, albo nic nie robisz i zarabiasz 20 f netto na godzinę. A nawet nie. Zostawiłeś pałac i służbę w Polsce, a tu przyjechałeś na wakacje, no i żeby zaistnieć na londynku. Co za ludzie ?!

  • Andy Jassy
   29 stycznia, 10:24

   Wczoraj amazon oglosil 18000 zwolnien i wiele firm zamyka ktore pod niego naleza ludzie to tylko numerki w tej firmie nie polecam

  • Gosc
   29 stycznia, 13:41

   Przyjma romow i ukraincow

  • Pracownik
   29 stycznia, 17:53

   A ja pracowałam kiedyś w HSBC i też trzeba było się rozliczać z każdej minuty w ubikacji. Żałosne

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.03.2023
  GBP 5.3417 złEUR 4.6911 złUSD 4.3742 złCHF 4.7623 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama