Menu

Pracodawcy w UK już tak chętnie nie zatrudniają

Pracodawcy w UK już tak chętnie nie zatrudniają
Sytuacja na rynku pracy ulegnie pogorszeniu? (Fot. Getty Images)
Według najnowszego badania rynku pracy, przeprowadzonego przez agencję Manpower Group, popyt na nowych pracowników w Wielkiej Brytanii spadł do najniższego poziomu od 7 lat. 'Brytyjscy pracodawcy nacisnęli przycisk pauzy' - oceniają analitycy, tłumacząc spowolnienie przy zatrudnianiu.
Reklama

Agencja Manpower Group wskazała, że lata silnego wzrostu na rynku pracy zakończyły się w tym roku na skutek niepewności związanej z Brexitem i ogólnego spowolnienia światowego handlu.

Ankieta, przeprowadzona wśród 2 110 pracodawców, wykazała, że początek 2020 r. zapowiada się bardzo źle dla rynku pracy. W przypadku przedsiębiorców z Londynu, skala zatrudnienia ma być najniższa od 10 lat.

Niewielki popyt na nowych pracowników w brytyjskiej stolicy bardzo niepokoi ekspertów - głównie z uwagi na fakt, że zazwyczaj Londyn, z uwagi na rozmiary swojego rynku, "rekompensuje złe wyniki innych regionów w Wielkiej Brytanii".

Zatrudnienie w Wielkiej Brytanii spada. (Fot. Getty Images)

Największy spadek zatrudnienia odnotowano w Midlands, co jest kolejnym zaskoczeniem, ponieważ "od lat odnotowywano tu wzrost" - wynika z raportu Manpower Group.

Analiza, która jest wykorzystywana jako jeden z głównych wskaźników ekonomicznych - m.in. przez Bank Anglii - wskazuje, że "spadek poziomu zaufania odnotowano w prawie każdym sektorze i regionie, co zapowiada fatalny początek 2020 r.".

Jak przekazał "The Guardian", trend zdaje się potwierdzać Krajowe Biuro Statystyczne (ONS), które poinformowało, że w ciągu 3 miesięcy do września br. włącznie z Wielkiej Brytanii zniknęło 58 tys. miejsc pracy.

Czytaj więcej:

Ponad 5 mln mieszkańców UK z "głodową" stawką godzinową

Wybory w UK: Partia Johnsona ma 10 proc. przewagi

Polacy najbardziej zestresowanymi pracownikami w Europie

  Komentarze
  • Ja
   11 grudnia 2019, 11:46

   Oby tak dalej, po brexicie dopiero zobaczycie jak UK zacznie tonąć...

  • Przemek
   11 grudnia 2019, 12:13

   Obstawiam ze uzyteczni imigranci wrocili do polski/slowacji/litwy/lotwy a po prostu nie chca swoich zatrudniac bo wiedza czym sie to skonczy

  • Rodak
   11 grudnia 2019, 12:42

   🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️to chyba naprawde brytyjcsy analitycy 😂😂😂nie wcisneli pauzy tylko du..pe im scisneło przezten ich smieszmy brexit i co pewnie sami sie wezmą do roboty no zostanąsamymi analitykami 🤭🤭🤭🤭

  • Zuwz
   11 grudnia 2019, 18:32

   Do Ja, nie oglądaj telewizji, pachołku. zobaczysz jak UK zacznie rozkwitać gdy opuści EU. EU to złowroga unia, która zniszczyła Polskę, pamiętaj.

  • Toto
   13 grudnia 2019, 05:33

   Uk będzie potęga za kilka lat.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.02.2020
  GBP 5.085 złEUR 4.310 złUSD 3.941 złCHF 4.055 zł

  Sport


  Reklama