Menu

Praca w UK dla 20 tys. policjantów. Wkrótce rusza rekrutacja

Praca w UK dla 20 tys. policjantów. Wkrótce rusza rekrutacja
Kampania rekrutacyjna rozpocznie się we wrześniu. (Fot. Getty Images)
W ciągu kilku tygodni rozpocznie się rekrutacja 20 tys. nowych policjantów w Anglii i Walii - zapowiedział brytyjski premier Boris Johnson. To jego odpowiedź na rosnącą przestępczość na Wyspach.
Reklama

Biuro premiera poinformowało, że kampania rekrutacyjna rozpocznie się we wrześniu. Jak wynika z szacunków niezależnego Instytutu Studiów Fiskalnych, zatrudnienie 20 tys. nowych policjantów ma kosztować brytyjskiego podatnika 1,1 mld funtów rocznie.

Johnson oświadczył, że chce, aby nabór - który będzie nadzorowany przez nową krajową komisję policyjną - zakończył się w ciągu najbliższych trzech lat. "Ludzie chcą widzieć w swoich dzielnicach więcej funkcjonariuszy, którzy będą ich chronić i walczyć z przestępczością" - podkreślił nowy premier Wielkiej Brytanii.

Johnson chce, aby rekrutacja "zakończyła się w ciągu najbliższych trzech lat". (Fot. Getty Images)

Jednak część ekspertów obawia się, że nie ma wystarczającej liczby instruktorów i posterunków policji, aby wspierać szybki rozwój brytyjskiej policji.

"Na tę chwilę mamy wiele wyzwań logistycznych związanych z procesem rekrutacji" - zauważył w rozmowie z BBC dyrektor naczelny College of Policing, Mike Cunningham.

Jak zaznaczył, nie chodzi tylko o niedobory kadry instruktorskiej. "Zaskakującym problemem logistycznym, który ogranicza liczbę policjantów, jest dostęp do szafek. Funkcjonariusze noszą przy sobie dużo sprzętu i wszystko musi być gdzieś przechowywane, gdy podróżują do i z domu. Dlatego znalezienie miejsca na szafki będzie kluczowe" - przyznał.

W roku 2017/2018 w samym Londynie odnotowano aż 14,7 tys. przestępstw z użyciem noża, czyli o 2,5 tys. więcej niż rok wcześniej. Doszło też do 153 morderstw, tj. o 52 więcej niż w poprzednim roku i najwięcej od blisko dekady.

Eksperci wśród głównych powodów wzrostu przestępczości wskazują m.in. znaczące cięcia budżetowe, które sprawiły, że na brytyjskich ulicach znajduje się rekordowo niewielu policjantów. Obecnie policja w Anglii i Walii liczy 122 tys. funkcjonariuszy. W 2010 roku było ich 143 tys. 

  Komentarze
  • Śmiechu warte
   26 lipca 2019, 15:21

   Policjantów czy przewodników ..w Polsce jak się jeden z drugim postawi dostaje z liscia tam gdzie nie ma kamer a tu się cackaja z gówniarzami jak z pączkami z lukrem.
   Najciekawszym zjawiskiem przyrodniczym jaki tu spotkałem był polski policjant z UK, bez UK paszportu co będzie dymal jak strażnik miejski do 66 roku życia co bandziora może potraktować najwyżej gazem ..chciałbym tych polskich policjantów spotkać i porozmawiać pół roku po twardym brexicie..50 % z nich odejdzie bo będzie bała się wyjść na ulicę i otworzyć usta..

  • Heydrich
   27 lipca 2019, 00:36

   Ta rekrutacja to przygotowanie się do zamieszek w związku z brexitem ... Chyba to jasne że nadchodzi gospodarcza i socjalna katastrofa . Wkrótce będą nowe obwieszczenia od British Army . Będą strzelać i to w domu . Znowu . Pamiętacie jak skończył Mussolini ? Ciekawe czy Borys z Nigelem też ?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 31.03.2020
  GBP 5.105 złEUR 4.552 złUSD 4.147 złCHF 4.300 zł

  Sport


  Reklama