Menu

Praca w Aldi: £44 tys. i służbowe auto

Praca w Aldi: £44 tys. i służbowe auto
Praca oferowana jest w ramach programu zatrudniania absolwentów. (Fot. Getty Images)
Aldi nie oszczędza na pensjach dla pracowników na Wyspach. Nowo zatrudniony absolwent otrzyma 44 tys. funtów rocznie, a do tego firmowe auto z pełnym pokryciem kosztów eksploatacji oraz liczne bonusy.
Reklama

Praca oferowana jest w ramach programu zatrudniania absolwentów, a oferta Aldi niewiele odbiega od tych, jakie oferują międzynarodowe kancelarie prawnicze. Jak informuje ITV, w Baker McKenzie i Allen & Overy abiturient otrzyma £45 tys. rocznej pensji - a więc zaledwie tysiąc funtów więcej.

W 2019 r. jedna szósta ze 100 najlepszych firm zapłaci absolwentom ponad 40 tys. funtów, przy czym najbardziej lukratywne programy mają banki inwestycyjne. Tam średnia roczna pensja wynosi £47 tys. - wynika z raportu "The Graduate Market 2019".

Z analizy wynika również, że liczba wakatów dla absolwentów wzrośnie w tym roku o 9,1 proc.

"Nasze najnowsze badania pokazują, że pomimo utrzymującej się niepewności co do Brexitu, najwięksi pracodawcy w Wielkiej Brytanii planują rekrutować rekordową liczbę nowych absolwentów w 2019 roku" - ​zauważa Martin Birchall, dyrektor zarządzający firmą High Flyers Research, która przeprowadziła badanie.

Z raportu wynika też, że w 2019 r. branże, które będą przyjmować do pracy największą liczbę absolwentów, to: sektor publiczny, firmy księgowe, inżynieryjne i przemysłowe.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.09.2020
  GBP 5.012 złEUR 4.550 złUSD 3.908 złCHF 4.216 zł

  Sport


  Sport

  Reklama