Menu

Poszukiwania boeinga Malaysia Airlines wciąż trwają

Poszukiwania boeinga Malaysia Airlines wciąż trwają
Obszar poszukiwań nad Oceanem Indyjskim został zawężony (fot. Getty Images)
Na południowym Oceanie Indyjskim nadal są prowadzone poszukiwania zaginionego boeinga linii Malaysia Airlines. Premier Australii Tony Abott wyraził wczoraj przekonanie, że sygnały, które wykryto na tych wodach, pochodzą z czarnych skrzynek samolotu.
Reklama
Centrum operacji poszukiwawczych w australijskim Perth poinformowało dzisiaj, że obszar poszukiwań został jeszcze bardziej zawężony. Operacja prowadzona jest z użyciem kilkunastu samolotów i okrętów.

Agencja AFP podaje, że poszukiwania obejmują obszar ponad 41 tys. km kwadratowych.

Do tej pory australijski okręt Ocean Shield odebrał cztery sygnały w badanej strefie. Przechwycono także piąty sygnał, który jednak prawdopodobnie nie ma związku z zaginioną maszyną.

Premier Australii stwierdził, że jest "głęboko przekonany", iż wykryte sygnały pochodzą z czarnych skrzynek boeinga Malaysia Airlines. "Bardzo zawęziliśmy zasięg poszukiwań i jesteśmy głęboko przekonani, że sygnały, które wykrywamy, pochodzą z czarnych skrzynek" - oświadczył. Jednak australijski koordynator poszukiwań Angus Houston po słowach premiera zastrzegł, że nie doszło jeszcze do przełomu w poszukiwaniach.

Lecący z Kuala Lumpur do Pekinu Boeing 777 z 239 osobami na pokładzie zaginął 8 marca. Dotychczas nie udało się odnaleźć żadnego fragmentu maszyny, jednak śledczy na podstawie danych z satelitów doszli do wniosku, że samolot spadł w południowej części Oceanu Indyjskiego, na zachód od Perth.
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 06.04.2020
  GBP 5.203 złEUR 4.561 złUSD 4.226 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Reklama