Menu

Posłowie wzywają rząd UK do porzucenia pomysłu 14-dniowej kwarantanny

Posłowie wzywają rząd UK do porzucenia pomysłu 14-dniowej kwarantanny
Każdy, kto nie będzie przestrzegał nowych zasad, może zapłacić nawet 1 000 funtów grzywny. (Fot. Getty Images)
Ponadpartyjna grupa parlamentarzystów, w tym siedmiu byłych ministrów, wezwała rząd do rezygnacji z wprowadzenia 14-dniowej kwarantanny dla wszystkich osób przybywających do Wielkiej Brytanii. Takie zasady miałyby wejść w życie 8 czerwca - podaje Metro.co.uk.
Reklama

Minister spraw wewnętrznych Priti Patel ogłosiła w ubiegłym tygodniu, że od 8 czerwca wszyscy podróżni przybywający do Wielkiej Brytanii będą musieli poddać się 14-dniowej kwarantannie. Każdy, kto nie będzie przestrzegał nowych zasad, może zapłacić nawet 1 000 funtów grzywny. 

Rządowe plany dotyczące obowiązkowej izolacji zostały skrytykowane m.in. przez kilkudziesięciu brytyjskich posłów, którzy - jako grupa Future of Aviation - wezwali gabinet Borisa Johnsona do porzucenia tego pomysłu. W liście do ministra transportu Granta Shappsa parlamentarzyści ostrzegli, że kwarantanna ​​może doprowadzić do utraty milionów miejsc pracy. 

Future of Aviation składa się z 40 deputowanych, w tym byłego ministra transportu Chrisa Graylinga, byłej minister imigracji Caroline Nokes, byłego ministra transportu i zdrowia Stephena Hammonda oraz byłego ministra Brexitu, Steve'a Bakera.

"Jeśli kiedykolwiek mielibyśmy wprowadzić politykę kwarantanny, powinno to było nastąpić dwa lub trzy miesiące temu - teraz powinniśmy z niej wychodzić, a nie ją rozpoczynać" - podkreślili politycy.

Future of Aviation wezwała też rząd do priorytetowego rozpatrzenia planów "mostów powietrznych" między krajami, w których pandemia wirusa koronawirusa jest pod kontrolą. To pozwoliłoby na podróż bez kwarantanny do takich miejsc jak Hiszpania, Portugalia i Grecja do końca czerwca.

Zdaniem części posłów i biznesu, kwarantanna to dla branży turystycznej masowe zwolnienia. (Fot. Getty Images)

Co więcej, ponad 70 szefów brytyjskich firm z różnych sektorów podpisało się pod listem do Priti Patel, również wzywając resort spraw wewnętrznych do rezygnacji z planów 14-dniowej izolacji dla podróżnych.

"Ostatnią rzeczą, której potrzebuje teraz branża turystyczna, jest obowiązkowa kwarantanna nałożona na wszystkich pasażerów przylatujących do Wielkiej Brytanii z zagranicy. To zniechęci zagranicznych gości do przyjazdu tutaj, zniechęci Brytyjczyków do podróżowania za granicę i najprawdopodobniej spowoduje, że inne kraje nałożą podobne zasady na podróżnych z Wielkiej Brytanii, co już zapowiedziała Francja" - czytamy w liście do szefowej Home Office.

Firmy wskazały, że razem zatrudniają "tysiące ludzi", dodając, że sektor turystyki stanowi 11 proc. siły roboczej w kraju. Sygnatariuszami listu są m.in. szefowie hoteli Ritz, Dorchester i Hyatt Regency London, a także agencje turystyczne, w tym Cookson Adventures i Original Travel.

Czytaj więcej:

Podróże do UK: £1 000 kary za złamanie 14-dniowej kwarantanny

Hiszpania znosi od 1 lipca kwarantannę dla cudzoziemców

Ryanair: Brytyjczycy masowo rezerwują loty mimo widma 14-dniowej kwarantanny

EasyJet zwolni 30 proc. personelu, około 4,5 tys. pracowników

  Komentarze
  • Igor
   28 maja, 17:02

   Jonsonek wie co robi!!! Chce ta kwarantanna zniechęcić imigrantów do przyjazdu do uk. Bo kto chce siedzieć 14 dni w izolacji? Wystarczy ze Polacy po powrocie do pl kiblowali 14 dni bezpodstawnie i bezprawnie gdyż naruszona została osobista wolność i godność człowieka!!! Ludzie chcą już urlopów,wyjazdów! A ze niektórzy stracą prace przez kwarantannę to nikogo nie obchodzi bo przecież są benefity i urlopowe 80-60% od początku koronowirusa

  • A Polska?
   28 maja, 17:38

   Polski rzad Tak sie chwali mala iloscia chorych oraz smiertelnych przypadkow. Chwali sie opanowaniem sytuacji. Chwali sie, ze Polska jest wzorem. Nigdzie nie Slysze o traktowaniu Polski priorytetowo. Grecja, inne kraje. Ale nie Polska. Obrzydliwe hipokryckie kreatury pislqmskie.

  • Edna
   28 maja, 17:42

   Cwaniacy, tam gdzie można jechać na wypoczynek to nie wymagajmy kwarantanny...dobre sobie,angielska logika!

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama